:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

1 marca dzień Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej w Krubicach.

W dniu 1 marca 2018 w Szkole Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Nowych Krubicach odbyła się wieczornica z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pt. „Wyklęci, niezłomni, nieugięci…”. Święto to upamiętnia wszystkich żołnierzy niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia.

W specjalnie przygotowanej, niezwykłej scenerii uczniowie zaprezentowali historyczno-muzyczną wędrówkę, przez historię zmagań o wolną Polskę. Była ona wyrazem hołdu dla żołnierzy d...rugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.

Dziękuję wszystkim Gościom za obecność, w szczególności Kierownik Delegatury w Płocku Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie Pani Marlenie Mazurskiej.

Dyrekcji, nauczycielom i rodzicom gratuluję bardzo dobrej organizacji i stworzenia świetnej i wyjątkowej atmosfery, a uczniom życzę wielu tak ciekawych, żywych lekcji historii.

1 marca dzień Żołnierzy Wyklętych w Szkole Podstawowej w Krubicach. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się