:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

110 lat OSP RĘBOWO

Dnia 08 lipca Ochotnicza Straż Pożarna w Rębowie obchodziła jubileusz 110 lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się przemarszem z placu remizy OSP, którego prowadziła rębowska Orkiestra pod batutą kapelmistrza Waldemara Kidziuna, a za nią przybyłe na tę uroczystość poczty sztandarowe i rębowscy strażacy. Pierwszym punktem jubileuszu była Msza Święta, w kościele parafialnym św. Jana Chrzciciela o godz. 13.00. Strażacy i przybyli goście wysłuchali kazania i krótkiej historii Straży w Rębowie, którą wygłosił ks. Kan. Zenon Glicner. Po Eucharystii przemarszem strażacy udali się pod remizę, gdzie dokonano oficjalnego rozpoczęcia jubileuszu przez dowódcę Uroczystości- naczelnika druha Sławomira Malickiego. Przybyłych gości i strażaków powitał Prezes OSP- Andrzej Łożyński. Miło nam było gościć poczty sztandarowe wraz z ich prezesami i naczelnikami z: OSP Wyszogród, OSP Drwały, OSP Gródkowo, OSP Bolino, OSP Kobylniki, OSP Słomin, OSP Rakowo, OSP Orszymowo, OSP Bodzanów oraz zaprzyjaźnioną straż z Wierzbowa, z gm. Mrągowo.

Po rozpoczęciu nastąpiło podniesienie flagi OSP RP na maszt przez druhów: Tomasz Malicki, Tomasz Panek i Piotr Boszko. Następnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rębowie przygotowały przedstawienie pt. „Strażacy w akcji”, za które dostały drobne upominki od Pana Starosty Mariusza Bieńka. Po występie dzieci druhna Katarzyna Smardzewska odczytała zarys historyczny Straży i Orkiestry, który zaciekawił wszystkich przybyłych gości. Po tym nastąpiło najważniejsze wydarzenie jubileuszu- wręczenie odnowionego Sztandaru OSP, którego dokonał Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP druh Hilary Januszczyk w asyście Starosty Mariusza Bieńka i prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP W Wyszogrodzie druha Henryka Klusiewicza na ręce prezesa Andrzeja Łożyńskiego. Chwilę później Strażacy zostali odznaczeni medalami: złotymi, srebrnymi, brązowymi za Zasługi Dla Pożarnictwa, Odznakami Strażak Wzorowy. Następnie przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, Pan Karol Krajewski odznaczył jednostkę OSP Rębowo medalem Pro Masovia oraz wręczył imienne dyplomy dla trzynastu rębowskich strażaków, którzy mają więcej niż 50 lat w Służbie dla Pożarnictwa. Natomiast pan starosta Mariusz Bieniek wręczył odznaczenia "Zasłużony Strażak" dla Powiatu dla 6 strażaków.

Na koniec przy dźwiękach” Warszawianki” odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych. Po zakończeniu uroczystości strażacy i zaproszeni goście udali się na obiad w remizie, na którym nie zabrakło dużego tortu z napisem:”110 lat Straży w Rębowie”. Jesteśmy bardzo dumni z naszej straży, ponieważ to jedna z najstarszych jednostek w powiecie, która ma ponad 100 lat i jedyna, która ma orkiestrę dętą w gminie.

 


110 lat OSP RĘBOWO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl