:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  31°C lekkie zachmurzenie

110 – lecia OSP Blichowo oraz Gminne Obchody Święta Św. Floriana.

Od 110 lat strażacy-ochotnicy z Blichowa służą „Bogu na chwałę i ludziom na pożytek”.
W  dniu 6 maja wśród podziękowań, wyróżnień i słów uznania obchodzili swój Jubileusz, który był połączony z Gminnymi Obchodami Święta św. Floriana.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od zbiórki pod remizą i wspólnego przejścia do kościoła parafialnego pw. św. Anny w Blichowie, gdzie odbyła się uroczysta msza święta w intencji wszystkich strażaków. Serdecznie dziękujemy Księdzu Dziekanowi Włodzimierzowi Dzieńkowskiemu za jej odprawienie i za wspólna modlitwę. Druga część obchodów Jubileuszu odbywała się przed remizą OSP w Blichowie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego  Pan Paweł Kolczyński, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Płocku Pan Tomasz Kominek, Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Panem Apolinarym Gruszczyńskim oraz Radnymi Powiatowymi - Panem Stefanem Jakubowskim (członkiem zarządu) oraz Andrzejem Kulińskim, Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Płocku Druh Marek Ciećwierz, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej  w Płocku – st. kpt. Maciej Szutowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Krokowski wraz z radnymi i sołtysami.

W trakcie uroczystego apelu szczególnie zasłużeni Druhowie z OSP w Blichowie otrzymali odznaki i medale, a pozostali druhowie, wytypowani przez prezesów jednostek, odebrali dyplomy uznania za pełnioną służbę. 

Odczytano historię jednostki, listy gratulacyjne, które przesłali posłowie na sejm RP Pan Maciej Małecki i Pan Piotr Zgorzelski, a  Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” oraz agregat prądotwórczy w imieniu Pana Marszałka Adama Struzika przekazał Dyrektor Delegatury UM w Płocku. Pan Starosta wraz z radnymi przekazał czek na 5000 zł dla jednostki a radny Pan Andrzej Kuliński okolicznościową pamiątkę. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom i mieszkańcom za obecność.

 Życzymy całej braci strażackiej, aby ta trudna służba była źródłem satysfakcji oraz powodem do dumy, a społeczne uznanie niech towarzyszy Wam w codziennej działalności. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę Waszych najbliższych. Niech ich miłość i wyrozumiałość pomagają Wam w wypełnianiu codziennych obowiązków.

Z głębi serca życzymy, abyście jako Rycerze św. Floriana zawsze świecili przykładem dla innych. W myśl znanej idei „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek” życzymy samych pomyślnych akcji i powodzenia w życiu osobistym

Miejsce zdarzenia mapa Wyszogród


110 – lecia OSP Blichowo oraz Gminne Obchody Święta Św. Floriana. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl