:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

ANNO DOMINI 2018 – GROBY PAŃSKIE W KOŚCIOŁACH NASZYCH PARAFII (gm. Czerwińsk)

Religia, DOMINI GROBY PAŃSKIE KOŚCIOŁACH NASZYCH PARAFII Czerwińsk) - zdjęcie, fotografia
 • Bazylika Z.N.M.P w Czerwińsku nad Wisłą.

Fot. M. Łątka
  Bazylika Z.N.M.P w Cze...
 • Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Radzikowie Nowym.

Fot. M. Łątka
  Kościół pw. św. Jana C...
 • Kościół parafialny pw. św. Bartłomieja w Grodźcu.

Fot. M. Łątka
  Kościół parafialny pw....
 • Kościół parafialny pw. Św. Mateusza w Smoszewie

Fot. A. Świętochowsk
  Kościół parafialny pw....
 • Kościół pw. Św. Leonarda w Chociszewie

Fot. M. Łątka
  Kościół pw. Św. Leonar...

"Święta, święta i po świętach" powiada stare porzekadło. Jednak pomimo, iż święta Wielkanocne mamy już za sobą, to na życzenie naszych czytelników prezentujemy Państwu zdjęcia GROBÓW PAŃSKICH z kościołów Naszej Gminy. Oglądając te piękne pomysły artystyczne i aranżacje plastyczne pamiętajmy także o tym, że przy ich wystroju i dekoracji pracowały określone osoby z poszczególnych parafii.
Doceniając ten trud, wysiłek i zaangażowanie Nasz Zespół Redakcyjny składa podziękowania i wyrazy uznania na ręce Księdza Proboszcza każdej z poniżej prezentowaych parafii.
Zatem popatrzmy raz jeszcze jak wyglądały Groby Pańskie w naszych parafialnych kościołach. Nie zapominajmy również, że ich piękny wystrój odnosi się do staropolskiej, wielowiekowej tradycji, która szczególnego znaczenia nabrała właśnie w okresie zaborów i naszej narodowej niewoli. Polacy nigdy nie zwątpili i zawsze wierzyli, że ich Ojczyzna również kiedyś "zmartwychwstanie". Te piękne marzenia naszych przodków spełniły się i równe 100 lat temu Polska odzyskała niepodległość!
Właśnie dlatego ta staropolska tradycja wiążąca religię z marzeniami o wolność narodu polskiego ma dla nas tak szczególne znaczenie!

Tekst i zdjęcia:
Ryszard Gortat
Marcin Łątka

ANNO DOMINI 2018 – GROBY PAŃSKIE W KOŚCIOŁACH NASZYCH PARAFII (gm. Czerwińsk) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl