BohaterOn w SP Wyszogród

Karolina Kiedrowska - blog
13/11/2018

Oświata Wyszogród  • 29PAŹ

    Kiedy: , godzina: 09:00
    Gdzie: Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Wyszogrodzie

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu ,,BohaterON-włącz historię". Inicjatywa ta wyszła od jednej z uczennic naszej szkoły - Alicji Dziewulskiej, która wraz z kołem wolontariatu, do którego należy, przeprowadziła akcję w szkole. 

Kampania ta ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Dnia 29 października uczniowie klas VI - VIII spotkali się, aby zrealizować zadnie, które do nich należało w ramach projektu. Podczas spotkania, koordynator - p. K. Kiedrowska - przedstawiła cel tego przedsięwzięcia, a następnie każdy z uczniów otrzymał kartkę pocztową, na której mógł wyrazić swoją wdzięczność za odważną walkę podczas Powstania Warszawskiego. Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z tematyką czasów drugiej wojny światowej podczas lekcji historii. Uczniowie świetnie sobie poradzili z zadaniem. Lada dzień kartki dotrą do powstańców i mamy nadzieją, że będą dla nich miłą niespodzianką i dowodem na to, że o ich walce młodzi ludzie pamiętają.

 

 
BohaterOn w SP Wyszogród - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Oświata


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu