:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Jak to właściwie z tym GOPS-em w Czerwińsku było?

Samorząd, właściwie Czerwińsku było - zdjęcie, fotografia

Wszyscy słyszą, że jest afera w GOPS-ie, ale która to już z kolei i o co właściwie chodzi to nikt nie wie. Mieszkańcy gminy Czerwińsk nad Wisłą pytani o całą sprawę, odpowiadają, że żadnych oficjalnych informacji nigdzie nie ma opublikowanych, a jak sami chcą się czegoś dowiedzieć i proszą radnych o zadawanie pytań na sesjach to większość radnych wcale zapytań nie przekazuje, a Ci którzy pytają żadnych klarownych odpowiedzi nie otrzymują.

           

            Dlatego też, postanowiliśmy opisać rzetelnie tą sprawę na ile pozwalają dostępne informacje.

 

AFERA NUMER 1

 

             Sprawa nieprawidłowości Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą ciągnie się już od 2016 roku. Wtedy to zostało wszczęte śledztwo  przez Prokuraturę Rejonową w Płońsku przeciw pracownikom GOPS o nadużycia władzy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Z doniesień prasowych dowiadujemy się , że sprawa dotyczyła fałszowania zaświadczeń o wysokości dochodów, aby osoby fałszujące i członkowie ich rodzin mieścili się w kryteriach dochodowych niezbędnych do uzyskania zasiłków. Z niewiadomych przyczyn w 2017 roku śledztwo przejęła Prokuratura Rejonowa z Płocka. Jak poinformowała Iwona Śmigielska – Kowalska, rzecznik prasowy Prokuratury Rejonowej w Płocku: owocem pracy prokuratury było skierowanie aktu oskarżenia przeciw pracownikom GOPS i ówczesnej kierowniczce w sprawie przekraczania uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej do Sądu Rejonowego w Płońsku.

            Pisząc za Gazeta plonszczak.pl  z dnia 23/11/2018 Akt oskarżenia przedstawiono: Elżbiecie K. (9 zarzutów), Wandzie K. (2 zarzuty), Małgorzacie B. (4 zarzuty), Bogumile Z. (3 zarzuty), Łukaszowi  Z. (3 zarzuty), Katarzynie K.P. (1 zarzut). Na dzień 23 listopada 2018 roku nie był znany jeszcze termin rozprawy.

            Jak wiadomo na stanowisko kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą został ogłoszony konkurs. Wiosną 2017 roku zatrudniona została nowa pracownica na tym stanowisku.

 

AFERA NUMER 2

 

            Tuż po ubiegłorocznych wyborach samorządowych, w końcówce października 2018 roku Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisła Marcin Gortat poinformował radnych o kłopotach w podległej gminie jednostce GOPS i o zwolnieniu w trybie natychmiastowym kierowniczki. Prokuratura Rejonowa w Płońsku wszczęła (kolejne już w ciągu ostatnich 2 lat) śledztwo, tym razem przeciw kierowniczce Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w sprawie przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

           

Jak informowała Ewa Ambroziak, szefowa płońskiej prokuratury, śledztwo rozpoczęło się po złożeniu przez Wójta Marcina Gortata zawiadomienia w wydziale do walki z korupcją KWP w Radomiu.

 

Na profilu społecznościowym Radio Płońsk 93,6 FM, 11 stycznia pojawił się artykuł z którego wynikało, że Prokuratura Rejonowa w Płońsku postawiła już zarzuty byłej kierowniczce Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku. W akcie oskarżenia pojawiły się zarzuty popełnienia przestępstw urzędniczych, z artykułu 231 par. 1 i 2. dotyczące przekroczenie uprawnień poprzez wypłatę środków z rachunku GOPS, na swoje prywatne konto.

Jak informuje Prokuratura Rejonowa w Płońsku sprawa dotyczy kwoty 177 tys. zł, które oskarżona przelała w 67 transakcjach na prywatne konto. Proceder miał trwać od października 2017 do października 2018roku.

10 stycznia 2019 roku odbyło się w płońskiej prokuraturze przesłuchanie byłej kierowniczki, które zakończyło się przedstawieniem zarzutów. Przesłuchana przyznała się do winy, ale ze względu na dotychczasową niekaralność, prokuratura nie zastosowała wobec niej pozbawienia wolności, jedynie dozór policyjny, poręczenie majątkowe w kwocie 20 tysięcy zł, zakaz opuszczania kraju oraz zakaz pełnienia funkcji publicznych.

            Sama oskarżona, nie chce się wypowiadać w sprawie i zastrzegła swój wizerunek i dane osobowe. W oświadczeniu przesłanym dla Radio Płońsk była kierowniczka powiedziała „Gmina nie ma statusu pokrzywdzonego, a więc nie ma dostępu do akt postępowania przygotowawczego, które objęte jest tajemnicą. Gmina nie została dopuszczona jako strona postępowania, więc Wójt nie ma i nie może mieć żadnych informacji z postępowania.             Nadmieniam, że zgodnie z kodeksem karnym postępowanie przygotowawcze jest niejawne”

Według kodeksu karnego za przestępstwo, którego dopuściła się oskarżona, grozi jej od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji i życzymy gminie Czerwińsk nad Wisłą, żeby zadziwiająco zła passa w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w końcu się skończyła.
 

 

-zdroworozsądkowy

Jak to właściwie z tym GOPS-em w Czerwińsku było? komentarze opinie

 • Zenek - niezalogowany 2019-03-17 19:44:08

  Jak było? To przecież takie proste! Brak nadzoru nad prowadzoną przez gops gospodarką finansową, który powinien sprawować wójt!!!

 • gość 2019-03-17 20:21:57

  Gdzie byli Radni a konkretnie Komisja Rewizyjna. Sądzę, że również jakąś rolę powinna odegrać ówczesna Pani Skarbnik.

 • Szwagier Zenka - niezalogowany 2019-03-17 22:18:05

  Paragraf 5 pkt. 1 statutu gops stanowi: "Ogólny nadzór nad działalnością >Ośrodka< oraz nad realizacją zadań własnych gminy sprawuje Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą".

 • Marcin - niezalogowany 2019-03-19 22:15:00

  Ogólnie bardzo brzydko to wygląda,arogancja władzy uderzyła do głowy.Mają nas gdzieś mieszkańców.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-20 22:16:50

  Komisja Rewizyjna ma ważniejsze rzeczy pierwsze to kontrola w bibliotece. Będą liczyć książki i kto jeszcze nie oddał niech się spieszy rozwalające

 • gość 2019-03-20 22:25:50

  Przecież muszą coś robić.Zaczynają od najłatwiejszych rzeczy.Ha ha ha

 • Gość - niezalogowany 2019-03-20 23:25:30

  "Komisja Rewizyjna ma ważniejsze rzeczy pierwsze to kontrola w bibliotece. Będą liczyć książki i kto jeszcze nie oddał niech się spieszy rozwalające". Dobre:))) Hahaha.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-21 08:24:07

  Słowa oskarżonej w jednym z artykułów ,, Gmina nie ma statusu pokrzywdzonego, a więc nie ma dostępu do akt postępowania przygotowawczego które objęte jest tajemnicą". Tajemnicą poliszynela chyba, no proszę jak mamy wierzyć osobie która na początku kłamie, że nie jest niczemu winna dopiero później przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Mam wrażenie, że niektórzy manipulują opinia publiczna pisząc takie rzeczy, a może ludzie uwierzą. Gmina nie jest pokrzywdzona tylko kto??? skąd ukradła te pieniądze? popełniając przestępstwo musi być pokrzywdzony.

 • Gość - niezalogowany 2019-03-21 08:24:36

  Słowa oskarżonej w jednym z artykułów ,, Gmina nie ma statusu pokrzywdzonego, a więc nie ma dostępu do akt postępowania przygotowawczego które objęte jest tajemnicą". Tajemnicą poliszynela chyba, no proszę jak mamy wierzyć osobie która na początku kłamie, że nie jest niczemu winna dopiero później przyznaje się do popełnienia przestępstwa. Mam wrażenie, że niektórzy manipulują opinia publiczna pisząc takie rzeczy, a może ludzie uwierzą. Gmina nie jest pokrzywdzona tylko kto??? skąd ukradła te pieniądze? popełniając przestępstwo musi być pokrzywdzony.

 • Zdziwiona - niezalogowany 2019-03-26 03:20:25

  Pani która wyprowadziła około 180 tys. zł. bawi się w prokuratora próbując wmówić ludziom, że gmina nie jest pokrzywdzona. Tylko kto, może zaraz się okaże, że Ona. Jak działają organy państwa, dlaczego to tyle trwa. Pracownice z pierwszej afery powinien być odsunięte od pracy. Tam działo się źle już bardzo długo i Rada powinna na to reagować . A z tego co widzę zajmuje się wszystkim innym nie tym co trzeba. Wstyd komisja rewizyjna po co jesteście ??? Specjalnie Wam powiedziano, że nie macie wglądu do akt aby nie robić nic w tej sprawie.

 • gość 2019-03-26 18:26:17

  Komisyja za swoją fachowość w nagrodę w obecnej kadencji ma podwyższone diety.ŚMIECH NA SALI.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-03 20:49:42

  Czy na chwilę obecną coś już wiadomo w sprawie

 • Gość - niezalogowany 2019-07-09 11:10:10

  Ciekawa sprawa z tą panią, stosuje jakieś efekty mrożące - mające pokazać innym, że o niej nie można mówić, zastrzega swój wizerunek i dane osobowe, zapomniała tylko, że popełniając przestępstwo była osobą powszechnie znaną, a jej wizerunek utrwalono w związku z pełnieniem przez nią funkcji zawodowych , społecznych i politycznych ( była przecież radną w tym czasie). Zaraz zapewne okaże się, że jest osobą niezrównoważoną psychicznie, załatwi sobie jakieś papiery i szukaj "wiatru w polu" tzn. pieniędzy wyprowadzonych z konta gminy. A tak przy okazji, było to około 67 przelewów to wiedziała co robi.

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

ZIPP QR MAX 125 motocykl na

Wygodny duży skuter z silnikiem 125 cm3 w kategori maxi skuterów nie ma sobie równych. Pełne oświetlenie LED, elegancja i prestige w każdym detalu...


Quad Zipp Kid Quad dla Dziecka

Quad 110 dla Dzieci. Wyposażony w hamulec tarczowy, wskaźnik biegów, możliwość mechanicznej blokady prędkości, zrywka bezpieczeństwa, pilot z..


Nowy Motocykl Zipp Raven X 125

Fabrycznie nowy motocykl marki Zipp Raven X 125 Silnik 125 ccm - 2 cylindrowy z chłodnicą oleju. Motocykl typu choper o bardzo ciekawej nowoczesnej..


Quad dla Dzieci ATV 125

Nowoczesność i zadziorny design – właśnie te cechy najlepiej opisują ATV125-9. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas sportowej jazdy jak i przy..


Sprzedam działkę budowlaną w

Sprzedam działkę budowlaną w Miszewie Murowanym, 1573 metry, uzbrojoną, 65 zł. za metr. Wiadomość tel. 509 113 713.


Skuter Elektryczny trójkołowy

Nowy Skuter elektryczny trójkołowy o mocy 800W ZIPP E-SCOOTER Może służyć osobom starszym i niepełnosprawnym. GWARANCJA 12 MIESIĘCY. Skuter jest..


Skuter Elektryczny Volteno Lux

Nowy Skuter Zipp Volteno Lux Najnowsza wersja bardzo dobrej jakości i dobrej ceny skuter elektryczny z bateriami litowo jonowymi Akumulator łatwo i..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez e-wyszogrod.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Boruta Motors Paweł Kłobukowski z siedzibą w Wyszogród 09-450, Rębowska 66

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"