Jestem Polakiem – patriotą.


e-Wyszogród - Wyszogrodu i okolice Lokalne wiadomości
13/11/2018

Historia Mała Wieś„ Jestem Polakiem – patriotą”- pod takim hasłem przebiega realizowany od sierpnia 2018 roku projekt edukacyjny w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Orszymowie. W murach placówki  gościli żołnierze Batalionu Chrobry II, a uczniowie przygotowali wzruszający spektakl słowno- muzyczny poświęcony pamięci tych, którzy oddali życie za wolność Polski.

W październiku szkoła otrzymała sztandar i  z tej okazji zorganizowała wystawę obrazującą życie i działalność polityczną Józefa Piłsudskiego, udział mieszkańców Rębowa i okolic w I wojnie światowej, a także w wojnie polsko- bolszewickiej. Lekcja patriotyzmu trwała nadal- nauczyciele, wychowawcy, uczniowie porządkują mogiły na cmentarzu, czczą pamięć poległych bohaterów spod Raszyna, Modlina, Warszawy, Monte Casino.

Dziewiątego listopada Rodzice, uczniowie, nauczyciele, przyjaciele szkoły śpiewają wspólnie o godz. 11.11 hymn narodowy „ Jeszcze Polska nie zginęła”. W niedziele na mszy w kościele parafialnym w Orszymowie wszyscy obdarowani zostali pamiątkowymi kotylionami i śpiewnikami. Nauczyciele i młodzież wyrusza na spotkania z mieszkańcami gminy, by rozmawiać o naszym patriotyzmie.

Lekcje o szacunku dla naszego państwa, pamięci o tych którzy walczyli o niepodległość w wielu bitwach i na różnych frontach, troska o ukochaną ojczyznę jest, zdaniem uczniów klasy VI, obywatelskim obowiązkiem każdego z nas, kto czuje się POLAKIEM.

Nauka, służba narodowi, uczciwa, rzetelna praca na rzecz kraju, tolerancja, jedność- to zdaniem młodych obywateli- patriotyczny obowiązek każdego z nas. „ Jestem patriotą, bo chodzę do szkoły i uczę się”- powiedział Dawid. I ja zgadzam się z tą definicją współczesnego patriotyzmu.

 

 
Jestem Polakiem – patriotą. - komentarze opinie
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej


Ostanio w Historia


TOP 5

Ogłoszenia

wróć

pełna wersja portalu