:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

lekcja w Muzeum narodowym - SP Goławin

4 stycznia 2018 r. grupa 50 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Goławinie wzięła udział w wyjeździe do Warszawy w ramach projektu ”Z Fundacją PZU z kulturą” – „Odkrywanie kultury”. Uczestnicy kolejnego już wyjazdu byli na koncercie edukacyjnym „Cudowne musicale – Od West Endu aż po Broadway”. Młodzi artyści wystąpili w ciekawych interpretacjach słynnych utworów musicalowych jak „Metro”, „Phantom of the Opera”, „Notre Dame de Paris”. W trakcie koncertu widzowie w edukacyjnej zabawie scena –widownia dowiedzieli się czym jest musical, poznali różne rodzaje tańca i obejrzeli efektowne dekoracje z użyciem technik multimedialnych.

Następnym punktem wyjazdu była lekcja w Muzeum narodowym. Grupa młodsza (klasy III – IV) uczestniczyła w lekcji „Co mówią obrazy”, a grupa starsza (klasy V – VII) w lekcji „Muzealne przeboje”. Obydwie grupy zwiedzały wystawy obrazów z przewodnikami i pod ich kierunkiem uzupełniały karty pracy.

Po lekcji w Muzeum narodowym uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik. Tam przy interaktywnych eksponatach wykonywali eksperymenty. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa „Powietrze – więcej niż nic” i „Teatr wysokich napięć”. Po ponad dwu godzinach nauki przez doświadczenie wszyscy udali się do Planetarium na seans „Halo, Ziemia”, który poprzedził wykład i pokaz „Nieba Kopernika”.

W drodze powrotnej uczniowie podziwiali z okien autokaru świąteczne iluminacje Warszawy.

Opiekunami wyjazdu były: p. Hanna Majewska, p. Jolanta Pisarska, p. Monika Krajewska, p. Olga Wiórkiewicz-Rosiak, p. Anna Żach.

Hanna Majewska

lekcja w Muzeum narodowym - SP Goławin komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl