:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  31°C lekkie zachmurzenie

MOTOGRAWITACJA – BEZPIECZNA DROGA 2018

W dniu 24 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie odbyła się impreza objęta patronatem Starosty Płockiego pod hasłem „MOTOGRAWITACJA – bezpieczna droga”, która skierowana była dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjów oraz szkół podstawowych powiatów płockiego i gostynińskiego. Jako goście specjalni swoje umiejętności zaprezentowali wielokrotni mistrzowie Polski w sportach motorowych, Panowie Łukasz i Karol Kędzierscy. Karol to złoty medalista Mistrzostw Świata w klasie Enduro, Łukasz – uczestnik Rajdu Dakar, zdobywca nagrody Fair Play. Ponadto mieliśmy zaszczyt gościć PanaPiotra Kępczyńskiego - Dyrektora Wydziału Komunikacji Powiatu Płockiego, Pana mł. bryg. mgr inż. Jacka Starczewskiego - Zastępcę Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, Pan kom. Piotra Donarskiego -   Komendanta Komisariatu Policji w Gąbinie.

W charakterze prelegentów wstąpili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Płocku, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Gąbinie. Bardzo licznie stawiła się młodzież z zaproszonych szkół. Podczas imprezy przeprowadzony został konkurs z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego, pierwszej pomocy przedmedycznej, historii motoryzacji. Poziom uczestników konkursu był bardzo wyrównany, świadczy o tym fakt, że o drugim miejscu zadecydował czas odpowiedzi. Pierwsze miejsce zajął Konrad Kusajda -uczeń Gimnazjum ze Szkoły Podstawowej  im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku z oddziałami gimnazjalnymi, drugie miejsce zajął Sebastian Kalinowski - uczeń Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Gąbinie. Na trzecim miejscu uplasował się Filip Fijałkowski uczeń Szkoły Podstawowej  im. ppor. Emilii Gierczak w Łącku. Cenne nagrody dla laureatów ufundował Starosta Płocki Pan Mariusz Bieniek. Okolicznościowe medale Panom Łukaszowi i Karolowi Kędzierskim wręczyła Pani Danuta Kowalkowska-Fiłoniuk, Dyrektor Zespołu Szkół im. St. Staszica w Gąbinie.

Panowie Łukasz i Karol Kędzierscy zaprezentowali próbkę swoich umiejętności   w zakresie jazdy terenowej na motocyklach wyczynowych. Wrażeń z pokazu nie da się opisać. Żaden film, zdjęcie nie oddają emocji, jakie towarzyszą fizycznej obecności w pobliży pędzącego na jednym kole motocykla prowadzonego przez mistrza. Mogliśmy poczuć pęd powietrza, strugi piachu wyrzucane przez koła pojazdów, ryk silników pracujących na najwyższych obrotach. Wielu uczniów i nauczycieli skorzystało z niepowtarzalnej możliwości zrobienia wspólnego zdjęcia z mistrzami. Bardzo atrakcyjne były również pokazy sprzętu ratowniczego zaprezentowane przez strażaków z OSP w Gąbinie oraz policjantów Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Mieliśmy okazję obejrzeć nowy wóz gaśniczy, wyjątkowy w skali kraju, a nawet Europy. Pojazd wyposażony w silnik o mocy 460 KM, charakteryzujący się dużą pojemnością zbiorników środka gaśniczego – łącznie 12 100 litrów (11 000 litrów wody i 1 100 litrów środka pianotwórczego) oraz autopompą o wydajności 6800 litrów/min. Mieliśmy do dyspozycji symulator jazdy motocyklem, „alko gogle” i wiele innych równie ciekawych atrakcji. Swój sprzęt zaprezentowała firma Zyg-Pol Zygmunt Puternicki, świadcząca usługi z zakresu pomocy drogowej i ratownictwa drogowego. Poczęstunek dla gości przygotowały uczennice Technikum Hotelarskiego naszej szkoły pod kierunkiem Pani Ludmiły Koprowicz.  Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania.

MOTOGRAWITACJA – BEZPIECZNA DROGA 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl