:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

"Noga z gazu" w Płocku

Dzisiaj policjanci z płockiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą działania „Noga z gazu”. Celem działań jest ograniczenie występowania na drogach zjawiska prowadzenia pojazdu z nadmierną prędkością, która to prędkość jest od wielu lat jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych. Niestety policjanci musieli już stosować postępowania mandatowe.

Dzisiaj płoccy policjanci szczególną uwagę zwracają na kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości. Patrole drogówki obecne są na drogach wjazdowych do Płocka, gdzie prowadzą działania pod nazwą „Noga z gazu”. Działania prowadzone są dzisiaj na terenie całego Mazowsza. Głównym ich celem jest ograniczenie faktów przekraczania przez kierowców dozwolonej prędkości.

Analizując statystyki wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym należy stwierdzić, że jedną z głównych przyczyn tego typu zdarzeń  jest nadmierna prędkość. Jak więc widać prowadzenie pojazdu z niebezpieczną – niedozwoloną – prędkością jest bardzo poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego – w tym również pieszych.

Od początku prowadzenia dzisiejszych działań, płoccy policjanci ujawnili pięć przypadków jazdy z prędkością przekraczającą dopuszczalną w terenie zabudowanym wartość. Jest to o tyle niepokojące, że w trzech przypadkach kierowcy jechali z nadmierną prędkością w rejonie  przejść dla pieszych.

Na pierwszym z poniższych zdjęć (jest to zdęcie wykonane przez nowoczesne urządzenie do pomiaru prędkości jakim jest RĘCZNY MIERNIK PRĘDKOŚCI  WIDEO typu TruCAM), zarejestrowane zostało właśnie takie wykroczenie. Kierowca widocznego pojazdu mimo tego, że znajdował się na terenie zabudowanym i dojeżdżał do przejścia dla pieszych, prowadził swój pojazd z prędkością 67 km/h.

Policjanci zauważają jednak, że zdecydowana większość kierowców ograniczyła prędkość na terenie zabudowanym, pojazdy jeżdżą wolniej, a co za tym idzie bezpieczniej. Zdarzają się kierowcy, którzy jeszcze wiele ryzykują, ponieważ poza mandatem karnym ryzykują oni również bezpieczeństwo innych. Należy pamiętać, że uderzenie w pieszego z dużą prędkością, w większości przypadków kończy się tragicznie.

Każdy kierowca powinien pamiętać również, że  prowadząc swój pojazd z prędkością przekraczającą dopuszczalną na terenie zabudowanym prędkość o wartość powyżej 50 km/h będzie miał zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące. Zatrzymanie prawa jazdy jest szczególnie dotkliwe dla osób, które na co dzień korzystają z samochodu w pracy lub pracują jako kierowcy.

Dzisiejsze działania potrwają do godziny 17.00

"Noga z gazu" w Płocku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl