:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Odpust w Rębowie

W niedzielę 24.06.2018 roku w kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Rębowie odbył się odpust. Mszę św. odpustową celebrowali ks. dr hab. Rafał Bednarczyk oraz  ks. prof. dr hab. Ryszard Czekalski , prorektor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który także wygłosił homilię. Uroczystość uświetniła swym występem Orkiestra OSP Rębowo pod przewodnictwem pana Marka Szymerskiego. Na Mszy św. poza zaproszonymi księżmi z dekanatu obecny był również burmistrz GiM Wyszogród pan Jan Boszko. W ogłoszeniach proboszcz przypomniał, że w tym roku przypada 45 rocznica odłączenia od parafii w Wyszogrodzie i powołania parafii Rębowo. Poinformował także zaskoczonych parafian, że obchodzi jubileusz dwudziestolecia kapłaństwa. Przypomnijmy, że w parafii odbywają się także odpusty na św. Rocha (16.08) i św. Mikołaja (06.12). W kościele znajdują się ołtarze poświęcone czci tych świętych.

                Uroczystości towarzyszyła wystawa dotycząca historii Pomnika Niepodległości, zorganizowana przez SGW i Filię Biblioteczną w Rębowie, z racji realizacji projektu „Zagospodarowanie terenu wokół Pomnika Niepodległości”.

                Na zakończenie przed kościołem wśród zgromadzonych parafian i gości Orkiestra zagrała Proboszczowi z okazji jego  jubileuszu i Burmistrzowi z okazji imienin tradycyjne „Sto lat”.

Miejsce zdarzenia mapa Wyszogród


Odpust w Rębowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się