:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  31°C lekkie zachmurzenie

Pomóżmy Oleńce wygrać zdrowie!

Na zdjęciu Ola się uśmiecha niczym zwyczajne dziecko i wydawałoby się, że nic jej nie dolega. Niestety 2,5 letnia Oleńka Chojecka zmaga się z padaczką i opóźnionym rozwojem psycho-ruchowym.

Walka rodziców Oleńki  o jej zdrowie przypomina walkę z wiatrakami. Jak walczyć, skoro nawet nie znają przeciwnika? Widzą tylko swoje dziecko: maleńkie i bezradne, które cierpi i nic nie mogą zrobić. Nie tracą jednak nadziei, że ich córka pokona chorobę, stanie na nogi i będzie żyć normalnie tak jak inne dzieci.

Ola urodziła się zdrowa, po pierwszym szczepieniu, jeszcze w szpitalu, tylko lekko drżała, ale lekarz powiedział, że to nic. Kolejne 10 tygodni rozwijała się fantastycznie - była taką wesołą, radosną dziewczynką. Jednak do czasu, gdy nie dostała ataku padaczki, której przyczyny lekarze nie byli w stanie stwierdzić. Z dnia na dzień Oleńki nie było, tak jakby  coś jej nie pozwało się rozwijać. Rodzice Oli szukali wszędzie ratunku dla swojego dziecka. Punktem zaczepienia była diagnoza specjalisty ukraińskiego doktora Vel, który stwierdził uszkodzenie kręgosłupa w odcinku szyjnym, przez co dopływ krwi, a więc i tlenu do mózgu jest ograniczony, co powoduje, że jej rozwój psycho-ruchowy jest również ograniczony.

W tej chwili codzienne życie maleńkiej Oleńki i jej rodziców to rehabilitacje, terapie logopedyczne, psychologiczne i zajęcia Integracji Sensorycznej. Oleńka  uczestniczy w turnusach neurorehabilitacyjnych, gdzie ma fizykoterapię, korektę kręgosłupa, zastrzyki  na poprawę metabolizmu mózgu, elektrostymulację, terapie czaszkowo- krzyżowe, laser. Koszt jednego turnusu z neurologiem to od 5 do 8 tys zł. Rodzice zbierają również pieniążki na wykonanie badania genetycznego, które niestety nie jest refundowane.

Zwracamy się do tych, którzy zechcą pomóc małej Oli wygrać zdrowie przekazując 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon (KRS 0000270809 z dopiskiem Chojecka  6115  ).  To dla niej ogromna pomoc i szansa na lepsze jutro!

 

Pomóżmy Oleńce wygrać zdrowie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl