:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  31°C lekkie zachmurzenie

SP Kobylniki

Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach reprezentując Gminę i Miasto Wyszogród wzięła udział w konkursie pt. „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy”.

Konkurs rozpoczął się we wrześniu 2017 roku. Miał na celu zbiórkę odpadów elektrycznych i elektronicznych. Organizatorami byli Związek Gmin Regionu Płockiego oraz Przedsiębiorstwo Gospodarowania Odpadami. Szkoła ochoczo wzięła się do działania i podczas 3 zbiórek elektrośmieci uzbierała aż 1700 kg odpadów. W przeliczeniu na jednego ucznia dało 21,8 kg. Konkurowała z 22 placówkami z gmin powiatu płockiego.

Dzięki udziałowi w tak szczytnym konkursie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach podnieśli swoją świadomość ekologiczną oraz wzmocnili postawy proekologiczne. Czteromiesięczne działanie wyrobiło w nich nawyk selektywnej zbiórki elektrośmieci. Angażowali również swoje rodziny i sąsiadów.

W dniu 8 lutego 2018 roku reprezentacja szkoły wzięła udział w uroczystej Gali wręczenia nagród w konkursie „Elektrośmieci do Związku Gmin Regionu Płockiego przekazujemy – świat ratujemy” w Auli Urzędu Miasta Płocka.

Uznając zaangażowanie koordynatora oraz doceniając wkład najaktywniejszych uczniów nagrodę z rąk Organizatorów odebrali:

- Arkadiusz Wolski z klasy I,

- Artur Jabłoński z klasy III,

- Patryk Szajewski z klasy III,

- Dawid Opała z klasy IV,

- Pani Klaudia Dobaczewska – szkolny koordynator.

Na zakończenie uroczystości uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Jaś                         i Małgosia w wersji proekologicznej” w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Grodźcu, którzy zajęli II miejsce.

Za trud i zaangażowanie podziękowania należą się wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom oraz mieszkańcom Kobylnik.

SP Kobylniki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl