:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Wykorzystam szanse dla naszego regionu - Mariusz Ciećwierz

09/10/2018 09:04
Samorząd, Wykorzystam szanse naszego regionu Mariusz Ciećwierz - zdjęcie, fotografia

O potrzebach mieszkańców gminy Czerwińsk n/Wisłą, nowych pomysłach na organizację pracy urzędu oraz planach na najbliższe kilka lat dotyczących kierunków rozwoju, rozmawialiśmy z kandydatem na wójta gminy Czerwińsk – Mariuszem Ciećwierzem.

Co kierowało myślą, że jednak zdecydował się Pan kandydować na stanowisko wójta gminy Czerwińsk n/Wisłą?

To był efekt śniegowej kuli, który zrodził sie z oddolnej inicjatywy. W momencie kiedy założyłem komitet, pojawiły się osoby, które są zaangażowane w życie naszej lokalnej społeczności i też chciałyby ze mną współpracować. Okazało się, że to grono jest coraz większe, stąd zrodziła się potrzeba wystawienia kandydata na wójta, który byłby swego rodzaju managerem zarządzającym nie tylko urzędem gminy, ale i dbający o interesy naszego regionu.

Urodził się Pan w tej gminie i potem dorastał. Czym obecnie Pan się zajmuje?

Od urodzenia jestem związany z gminą Czerwińsk. Od wczesnych lat musiałem być osobą samodzielną, która zadba nie tylko o swoje wykształcenie, ale również o chleb powszedni. W mojej pracy zawodowej przechodziłem różne szczeble, aż do osoby, która kieruje logistyką w firmie handlowej. Ustalam budżet logistyczny, nad którym potem trzymam pieczę, negocjuję umowy z podwykonawcami, mam bieżący kontakt z ludźmi… Myślę, że to moje doświadczenie w kierowaniu zespołem ludzkim, zdolności negocjacyjne i otwartość, na pewno pomogą mi, by dobrze i szybko odnaleźć się na tak odpowiedzialnym stanowisku.

Na pewno zna Pan potrzeby mieszkańców, jakie są to potrzeby?

Tak, jako sołtys mam na bieżąco kontakt z moimi mieszkańcami i znam je doskonale. Takie potrzeby, które przede wszystkim mają mieszkańcy to nowa infrastruktura drogowa. Mamy XXI wiek, więc wszystkie drogi powinny mieć bitumiczną nawierzchnię. Poza tym, jest potrzeba kontaktu ze światem, mam tu na myśli internet szerokopasmowy, a także miejsce spotkań, gdzie można się zintegrować czy zrobić coś wspólnie. Z mieszkańcami niejednokrotnie spotykaliśmy się i wspólnie działaliśmy.

W jaki sposób działaliście?

Zaczynaliśmy od drobnych rzeczy, jak przygotowania ołtarza na Boże Ciało, ale przede wszystkim ogromnym sukcesem był duży projekt, który miał już druga edycję w tym roku, mam tu na myśli „Wiślane Spotkania”, gdzie łączyliśmy brzegi Wisły między Secyminem Nowym a Wychódzcem. Te dwie edycje zgromadziły mnóstwo osób i po jednej i po drugiej stronie Wisły. Pokazało to, że ludzie chcą wyjść z domu, pobyć ze sobą, porozmawiać, zintegrować się… Być może to łączenie brzegów przyczyni się do projektu i lokalizacji mostu, który będzie łączył gminy Czerwińsk i Leoncin.

Program rządowy „Mosty+” ogłoszony przez premiera Mateusza Morawieckiego, zakłada powstanie mostu właśnie w tym miejscu, o którym Pan mówi, czyli między Secyminem a Wychódzcem. Czy to jest dobry pomysł?

Myślę, że ten most trzeba postrzegać jako szansę dla regionu, którzy połączy nasze sąsiednie gminy i ja ją wykorzystam. Będzie to na pewno bodziec do rozwoju lokalnego biznesu, ponieważ mamy firmy lokalne zarówno po jednej jak i drugiej stronie Wisły. Myślę, że pójdzie to w stronę turystki i jej rozwoju. Poza tym, prawdopodobnie mieszkańcy naszej gminy będą mieli bliżej do Warszawy jadąc przez Leoncin, niż przez Nowy Dwór Mazowiecki. To na pewno przyczyni się również do powstania nowych firm przy takim ciągu komunikacyjnym, idąc tym tropem, jest duża szansa na zwiększenie miejsc pracy, mam na myśli np. magazyny logistyczne. Nie zapominamy również o tym, że mamy osoby, które są rodzinnie powiązane na obu brzegach i to będzie szansa na to, aby ci ludzie mogli się częściej spotykać.

Jakie będą Pana pierwsze działania, jako potencjalny wójt?

Jeśli mieszkańcy mi zaufają i zdecydują się oddać na mnie głos, to pierwszą rzeczą jaką zrobię to audyt wydatków i finansów gminy i jednostek podległych. Powinno zrobić się to z dużą pieczołowitością, ponieważ są to pieniądze naszych mieszkańców. Powinniśmy mieć świadomość, na co każda zapracowana złotówka jest wydatkowana. Drugą rzeczą, jaką można zrobić od razu to kwestia lepszej organizacja pracy Urzędu Gminy. Jako sołtys miałem okazję poznać jak to wygląda od środka. Urząd powinien działać sprawnie, być transparentny, powinien dobrze komunikować się z mieszkańcami i informować ich o bieżących działaniach. Nie zapominajmy, że jedną z najważniejszych, jeśli nie najważniejszą gałęzią naszej gminnej gospodarki jest rolnictwo. Nasza gmina słynie z upraw owoców miękkich i zarówno ci więksi, jak i mniejsi rolnicy, którzy budują dobrą markę naszej gminy w Polsce, powinni mieć możliwość jasnej i sprawnej współpracy z gminą, by dalej się rozwijać. Będę wykorzystywać możliwości, by zaprezentować naszą gminę z jak najlepszej strony. Przecież mamy bardzo bogatą historię i wiele pięknych zabytków. Klasztor w Czerwińsku już jest naszą wizytówką, a to nie jedyna nasza atrakcja.

W jaki sposób chciałby Pan to zmienić?

Zreorganizować pracę urzędu w ten sposób, aby każdy mógł być fachowo obsłużony, możliwie jak najszybciej i by każdy wiedział, że może liczyć na merytoryczną pomoc. Ponadto, usprawniłbym komunikację z mieszkańcami. Taką dobrą formą komunikacji są konkretne spotkania z mieszkańcami. Mam na myśli fundusz sołecki, o który rokrocznie występuję do rady gminy. To dobra okazja, aby zintegrować mieszkańców, aby zaczęli rozmawiać i mówić głośno o potrzebach naszych małych ojczyzn. To doskonały moment, aby na takim spotkaniu był obecny radny z regionu, wójt i oczywiście mieszkańcy i by udzielili wyczerpujących informacji z bieżących spraw gminnych. Mieszkańcy wtedy poczują się prawdziwymi gospodarzami swojej własnej miejscowości.

Dzięki temu mieszkańcy mają realny wpływ na to, w jaki sposób zostanie wykonana pewna część budżetu gminy.

Tak, bo to mieszkańcy decydują o tym budżecie, a wójt musi to wykonać. Jeśli są projekty, które mogą powstać na większym obszarze niż jedno sołectwo, to też jest doskonała integracja naszej lokalnej społeczności.

Dziękuję za rozmowę.

 

Wykorzystam szanse dla naszego regionu - Mariusz Ciećwierz komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 17:49:43

    Daj Wam Boże zdrowie w walce z klanem gie...

  • gość 2018-10-09 18:24:35

    chciałbym wiedzieć: 1. Czy Pana Kandydat zna założenia jakie są w Programie MOSTY+, kto be to finansował 2. Od kiedy to z Czerwińska nad Wisłą jest bliżej do Warszawy przez Leoncin (zakładając, z będzie most ) niż przez Zakroczym ( bo przez Nowy Dwór Maz. to się nie jeździ już od 27 lat jako dobry logistyk powinien wiedzieć) 3. Gdzie Pan Kandydat chce stawiać magazyny logistyczne skoro wszędzie są obszary rolnicze i terenów pod inwestycje nie ma i Pan o tym dobrze wie (tak myślę) i jakie firmy mają powstać To na razie tyle proszę o odpowiedź.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 19:45:57

    "Gdzie Pan Kandydat chce stawiać magazyny logistyczne skoro wszędzie są obszary rolnicze i terenów pod inwestycje nie ma i Pan o tym dobrze wie (tak myślę) i jakie firmy mają powstać" Tereny, tereny... Były, ale klan gie sprzedał... Drzewa zdrowe wycięli... Synagogę rozebrał...

  • gość 2018-10-09 20:10:49

    https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/c/374-czerwinsk-nad-wisla/112-synagogi-domy-modlitwy-i-inne/83757-synagoga-w-czerwinsku-ul-krolowej-jadwigi-3 Po II Wojnie Światowej rządzili komuniści więc to oni przebudowali synagogę na kino.

  • gość 2018-10-09 20:52:03

    Zmiana organizacji w UG to bardzo dobry pomysł. Ktoś zapomniał czyim jest podwładnym i dla kogo tam jest. Obywatele utrzymują urzędników w związku z czym zasługują na obsługę na najwyższym poziomie. Lenistwo, opryskliwość nie powinny mieć miejsca. Urząd powinien być transparenty, słuchanie plotek np. o nepotyzmie, załatwianiu pracy etc. to jakiś kosmos. Czas dzikiego wschodu zmian ustrojowych chyba dobiegł już końca - czas zatrudnić fachowców, którzy swoją pracę zaczną traktować poważnie.

  • gość 2018-10-09 21:20:59

    No bardzo wybujałe propozycje. Czyli kandydat na wójta MC zwolni z pracy swoją żonę, bo to pachnie nepotyzmem. Czas dzikiego wschodu... hmmm, chyba ludzie byłego ZSRR chcą coś tu ugrać.

  • gość 2018-10-09 21:34:12

    Zapominamy kto był członkiem partii?

  • gość 2018-10-09 21:35:10

    A potem Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość i dalej Mazowiecka Wspólnota Samorządowa

  • gość 2018-10-09 21:37:05

    Byle tylko utrzymywać się w powiecie i mieszać?

  • gość 2018-10-09 21:37:23

    Wybujałe? Człowieku, zatrzymałeś się na epoce kamienia łupanego, gdzie przygrywał Zenek? Trzeba się rozwijać. Czas i świat pędzą do przodu z nami czy bez. Wolę z nami. A tak na marginesie, jak się ma pieniądze publiczne i na dodatek możliwość ich wydatkowania, to czym tu się chwalić. To statutowy obowiązek właściwie je wydać. Tylko trzeba podkreślić słowo " właściwie".

  • gość 2018-10-09 21:43:15

    Mieliśmy swego czasu jako Gmina Czerwińsk przez cztery lata układ Przewodniczący Rady Powiatu Płońskiego i Wójt Gminy Czerwińsk, dwóch braci. Poproszę jedną inwestycje, jeden odcinek drogi powiatowej. Do dziś nie ma brakującego odcinka asfaltu Wychódźc - Miączyn około 700-800m. Droga o długości około 2 km jest budowana odcinkami po kilkaset metrów. To wina Mączewskiego i PSLu?

  • gość 2018-10-09 21:47:43

    Czemu kandydata Mariusza nazywa się głupcem?

  • gość 2018-10-09 21:53:31

    Tak? A gdzie?

  • gość 2018-10-09 21:55:59

    Były swego czasu plany powoływania tzw, klastrów owocowych i spotkania w płońsku organizowane przez Pana G....., na które zaproszono lekarzy i lokalnych polityków, wszystkich oprócz rolników. Co Pan G... chciał budować ? Bo to że chciał budować spółki ze spekulantami którzy powykupowali grunty w naszej gminie, kiedy miało być budowane lotnisko w Modlinie to wszyscy wiedzą. Za wszelką cenę nie chciano targowiska w Nowym Przybojewie, tylko ten róg przy trasie 62 należący do Pana...... Chciano tworzyć spółkę prywatną i doić pieniądze z rolników. Ciekawe kogo szykowano na prezesa i zarząd. Chwała Wójtowi Walerysiakowi że utworzył w Nowym Przybojewie targowisko. Teraz młody wójt szczyci się, ale nigdy nie wspomniał jaką inicjatywę przedstawiał wtedy Pan starszy G...

  • gość 2018-10-09 22:05:23

    Czego boi się władza, że tak oczernia i nienawidzi każdego kto nie kliknie ikonki kciuka na Facebok? Tego, że do rady gminy mogą dostać się osoby które mają coś do powiedzenia? i nie będą tylko maszynkami do głosowania?, że odważą się odezwać ? że w końcu wejdzie do rady gminy ktoś kto będzie patrzył na ręce władzy? To jest po chrześcijańsku?

  • gość 2018-10-09 22:09:44

    A kto Go tak nazywa?

  • Gość - niezalogowany 2018-10-09 22:19:52

    "https://sztetl.org.pl/pl/miejscowosci/c/374-czerwinsk-nad-wisla/112-synagogi-domy-modlitwy-i-inne/83757-synagoga-w-czerwinsku-ul-krolowej-jadwigi-3 Po II Wojnie Światowej rządzili komuniści więc to oni przebudowali synagogę na kino." A kto rozebrał? Który gie był wójtem?

  • gość 2018-10-09 22:30:51

    Jest taki lokalny Macierewicz który obraża każdego kto nie nie popiera go

  • Gość - niezalogowany 2018-10-10 00:14:43

    Do gościa z 9.10.18 18:24:35 Nieprawdziwe jest stwierdzenie: "bo przez Nowy Dwór Maz. to się nie jeździ już od 27 lat jako dobry logistyk powinien wiedzieć)" To gdzie DK 7 przekracza Wisłę w kierunku Warszawy? Może w Zakroczymiu? Dłuższy odcinek mostu im. Obrońców Modlina 1939 r. znajduje się na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, a krótszy na terenie gminy Czosnów! Czyli gościu czepiasz się. Osobiście wolę trasę przez Bożą Wolę i Jabłonnę. Przez Leoncin może nie będzie bliżej, ale jak trzeba to przez Sochaczew pojadę. Do Bydgoszczy będę jeździł:)

  • gość 2018-10-11 12:46:16

    Obecnie nam miłościwie urzędujący Wójt pierwszą i przez większość kadencji inwestycje drogową jaka zrobił to drogę w Parlinie prosto do swojego domu. PIERWSZA i jedna. oczywiście tylko na swojej części wsi. Obudził sie dopiero rok przed wyborami

  • gość 2018-10-11 14:40:17

    Jeśli tak myślisz to się mylisz bo w tym czasie powstała też na Zdziarce.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-11 15:11:14

    A co tam w Janikowie? Dziś? Kto się boi?

  • Gość 12-10-18 - niezalogowany 2018-10-12 14:00:48

    Pan Kandydat Mariusz zapomniał o wielu rzeczach które są naprawdę ważne dla naszej Gminie a mianowicie , Szkoły ,Chydrofornie , Drogi , Straże i wiele innych żeczy A nie mosty budować bez sensu pomysł albo jakieś porządki zaprowadzać w Urzędzie Gminy , Niczczym pan Panie Mariuszu nam nie zaimponował A wręcz przeciwnie , więc drodzy wyborcy oddajmy swój głos na właściwego gospodarza naszej Gminy głos na Marcina Gortata

  • Gość12-10-18 - niezalogowany 2018-10-12 14:13:11

    Pan Kandydat Mariusz zapomniał o wielu rzeczach które są naprawdę ważne w naszej Gminie a mianowicie Szkoły , Hydrofornie , Drogi , Straże i wiele innych żeczy A nie mosty budować bez sensu pomysł albo jakieś porządki zaprowadzać w Urzędzie Gminy tak że Pan Mariusz nam niczym nie zaimponował A wręcz przeciwnie, A więc drodzy wyborcy oddajmy swój głos na właściwego gospodarza naszej Gminy jakim jest Obecny Wójt Marcin Gortat

  • komętasz - niezalogowany 2018-10-12 17:33:24

    Panie Jak maż pjisadź take komętasze, to lepi nie pjisz takych żeczów wogle. Fstyt pszynosiż ufielbianemu przezecieb fuitowu. Lepi napsij siem zimny woty.

  • gość12-10-18 - niezalogowany 2018-10-12 19:22:40

    A Ty analfabeto jak nie umiesz pisać to wogule nie pisz i się nie odzywaj bo to straszny wstyd dla ciebie

  • gość 2018-10-12 19:48:27

    Klan się obawia?????????????????

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 20:19:08

    dla naszej Gminie, Chydrofornie, Drogi, Straże, żeczy, powtarzanie A. I kto tu jest analfabetą? Ty nawet nie załapałeś, że "komętasz" i wielu innych ma z Ciebie bekę... Kompromituj dalej siebie i Twojego oświeconego.

  • gość 2018-10-12 22:25:41

    Uwaga bo klan sprawdza skrzynki pocztowe, czy listonosze dostarczyli ulotki.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-12 23:54:32

    Panie M ariuszu popieramy Pana czas przerwać biznes rodzinny panujacych

  • gość 2018-10-13 00:18:22

    Wyszogrodzie uważaj bo klan nadchodzi

  • gość 2018-10-13 00:41:35

    W Wyszogrodzie to będą musieli wybierać między dżumą i cholerą. Chyba, że Paweł im namiesza.

  • gość 2018-10-13 18:18:08

    młody G... nie chodził do kościoła wcale (w końcu starszy G to były partyjniak) odkąd został wójtem to tańczy z klerem....................a kler z nim........

  • gość 2018-10-13 18:21:28

    Masz racje kolego. Skończymy z klanem.

  • gość 2018-10-14 10:42:51

    Ciekawe czy donosiciel będzie na wielkim święcie na targowisku w Przybojewie, (powinni zorganizować je na gruncie Pana T....) Donosiciela wygnać!!!!!!! byłego partyjniaka Pana G......... bo on szkaluje władze powiatu naszego tj. Płońskiego do śmiesznych posłów i senatorów pisowskich....

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:25:01

    Śmieszne to są zeteselowskie władze powiatu, a co do złotoustego RG, to zgoda.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 11:31:57

    ///młody G... nie chodził do kościoła wcale (w końcu starszy G to były partyjniak) odkąd został wójtem to tańczy z klerem....................a kler z nim......../// Podobno nie tylko tańczy:)))

  • gość 2018-10-14 13:00:33

    Zatem wybierzmy młodych ludzi do powiatu.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-14 14:06:48

    Dziś (14.10) o godz. 16 przy ul. Jagiełły 19 spotkanie przedwyborcze Mariusza i ekipy z listy nr 18. Zapraszają przyjaciół i niezdecydowanych. Ludzi z klanu chyba też:); tylko niech siary nie robią i nie krzyczą KONSTYTUCJA:)

  • gość 2018-10-14 16:14:11

    Klan z klerem puszcza latawce................

  • Ad mostu - niezalogowany 2018-10-15 14:24:40

    Wojny klanów? Nihil novi. Przepychajcie się dalej, wylewajcie swoje żale jeden na drugiego. Wstyd mi za niektórych mieszkańców tej gminy. --- Merytorycznie. Chciałabym, aby powstał taki most. Myślę, że dobrym punktem odniesienia może być inwestycja w Solcu nad Wisłą. "Koszt budowy mostu na Wiśle w miejscowości Kamień wraz z budową dróg dojazdowych, wynoszący ponad 236 mln zł, sfinansowany został przez województwo lubelskie (66,16 mln zł), województwo mazowieckie (50 mln zł) oraz Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego (120 mln zł)" Odnośnie programu Mosty "minimalny wkład własny samorządów wynosić ma od 20 do 25%" Nie ma chyba żadnych opracowań dla ewentualnego mostu w gminie Czerwińsk, więc szacuję (z zaokrągleniem w dół, "na korzyść" gminy), że gmina owa miałaby wyłożyć 47 mln zł. Jeśli wraz z gminą Leoncin, jest to już tylko 43 mln (gdyby koszt byłby dzielony mniej więcej po połowie). Zgodnie z https://bip-files.idcom-web.pl/sites/47097/wiadomosci/409686/files/uchwala214xxvii201720171228.pdf dochód gminy można szacować na 34 mln zł (w poprzednich latach kolejno 22, 22, 30. Kto wie, może jeszcze urośnie, może nie). Gdyby nie było wydatków, można by zebrać całą kwotę wkładu w ciągu 2 lat! Tak różowo jednak nie jest. Są jeszcze wydatki. Co trzeba byłoby wstrzymać, zaniechać, ile lat trwałoby odkrajanie, odejmowanie sobie od ust, aby uzyskać taką kwotę? A może pożyczka? Oby nie taka, jak w słynnej "gminie" Ostrowice... :(

  • gość 2018-10-15 15:07:21

    A co nie klan ? Ojciec do powiatu choć już raz go stamtąd sądem przegonili. Synek w Czerwińsku. Synowa w Wyszogrodzie. I jeszcze udają że nie mają ze sobą żadnych powiązań. Kompletnie niezależni.

  • gość 2018-10-15 15:31:09

    Ciekawe jakie jeszcze klany biorą udział w grze o tron...

  • gość 2018-10-15 19:22:50

    UWAGA UWAGA UWAGA WE CZWARTEK TJ. 18.10.2018 Z WIZYTĄ DO CZERWIŃSKU MA PRZYBYĆ BYŁY MINISTER JUŻ ANTONI MACIEREWICZ, POSŁANKA KRYSTYNA PAWŁOWICZ I OJCIEC RYDZYK UROCZYSTY OBIAD MA SIĘ ODBYĆ TRADYCYJNIE U PAŃSTWA RUSZCZAKÓW. CZCIGODNI GOŚCIE UDZIELĄ POPARCIA DLA KANDYDATÓW: MARCINA GORTATA, IWONY GORTAT, I POZOSTAŁYCH KANDYDATÓW NA RADNYCH.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-15 21:14:46

    Panie Pawle! Będzie historyczny rekord! Pod żadnym artykułem na e-Wyszogród.pl nie było chyba takiej ilości komentarzy. Jakieś grosiki z reklam wpadną;))) Tak trzymać!

  • gość 2018-10-16 09:22:13

    Czemu nie było publicznego spotkania z premierem, tylko prywatne ? Czy nasza gmina to prywatny folwark ? Czego obawiał się Wójt Gortat? Po tym spotkaniu skutek jest odwrotny i topnieje poparcie dla całego komitetu Pana Panie Wójcie wspaniały

  • gość 2018-10-16 09:25:58

    U nas w Wyszogrodzie podobnie, Pani Iwona pojechała na prywatne spotkanie do sąsiedniej gminy żeby sfotografować się z premierem. Zapewniała że jest bezpartyjna. Nie damy się nabrać Pani Iwono

  • Analityk - niezalogowany 2018-10-16 22:55:19

    Nie wiem czy zauważyliście zmasowany atak propagandy klanu w tym tygodniu. Na stronie czerwińsk.pl foty, foty, foty... Tu podpisuje, tam przecina itd. itp. Ale to co umieścili we wtorek, to naprawdę przechodzi ludzkie pojęcie. W "Podsumowaniu kadencji 2014-2018" chwalą się m.in. Programem Operacyjnym Pomocy Żywieniowej, Programem "Dobry Start", Świadczeniem Wychowawczym 500+!!! Przecież to są programy finansowane przez budżet państwa! Dopiszcie do tego jeszcze Przekop Mierzei Wiślanej, zaporę w Siarzewie czy obwodnicę Marek. Zachowujecie się jak baron Muenchhausen. Tabelki porównujące "dokonania" tej i poprzedniej kadencji są śmieszne. Wypadałoby wykonać takie tabelki z danymi kadencji stryja i ojca dla dopełnienia propagandy.

  • Analityk - niezalogowany 2018-10-17 10:55:49

    Byłbym zapomniał. Do swoich osiągnięć dopiszcie sobie CPK w Baranowie, bo to blisko.

  • gość 2018-10-17 11:28:43

    Jak w filmie Barei " Alternatywy 4" popierają się wzajemnie Romanowski - Marcina Gortata, Gortat Marcin - Romanowskiego. Romanowski - Iwonę Gortat. Co oni robią teraz widać że zależy im tylko na kasie. Podpisy fotografowane jak w kancelarii prezydenta gdy ten podpisuje ważne ustawy. KASA KASA KASA KASA KASA

  • gość 2018-10-17 11:31:01

    Wprowadźmy radnych z Komitetu Mariusza wtedy obnażymy przekręty w gminie i Marcin sam ustąpi. Zobaczycie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 12:46:25

    Spot wyborczy M.C pokazał jakim jest człowiekiem. Nie będzie rządził z rodziną bo jej nie ma.Nawet ludzi do komisji wyborczych mu ze swojego terenu zabrakło. Co brak znajomych?

  • gość 2018-10-17 12:54:43

    Będzie rządził samodzielnie wraz ze współpracownikami i radnymi a nie tak jak jest teraz że dobiera się radnych i głosują tylko ustalone wcześniej uchwały

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 19:31:52

    Obecny wójt chwali się renowacją mogiły nieznanych żołnierzy. Koszt 45 tys. zł pokryty przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urząd Wojewódzki. Może lepiej niech łaskawie poinformuje o gaży Zenona Martyniuka i całości kosztów sierpniowej imprezy truskawkowej.

  • gość 2018-10-17 19:48:07

    Haha mariusz chwali się organizacją imprezy przepraw wiślanej - tylko nie podaje z czyich pieniędzy to robił :D A i jeszcze więcej, nie potrafi nawet przyznać się do tego, że to nie on to organizował - to nie jego pomysł - brak totalnej kreatywności z jego strony.

  • gość 2018-10-17 20:03:31

    Spot wyborczy Pana Mario to totalne dno. Szerzy zakłamanie wśród społeczeństwa. Próbuje wcisnąc kit ludziom, że będzie rządził samodzielnie a już szykuje "braciszka" na miejsce w Gminie. Widać jak brat zarządza strażą - wszystko zmarnowane - same pijactwo. Jak mają tak ratować Naszą gmine jak życie ludzkie to winszuje ich wyboru (stuknijcie sie w głowę za nim go wybierzecie).

  • gmurczyki - niezalogowany 2018-10-17 20:40:11

    Już na Wychódźcu chodzą słuchy, że Pan Mario Brothers szuka kandydatów do pracy w gminie - BEZKONKURSOWO.

  • gość 2018-10-17 20:46:03

    Pijaki to Gmurczyki od Goławina po Wychódźc hahahahahah

  • gość 2018-10-17 20:51:39

    A ile wynosi pensja strażaka w naszej gminie?

  • Abrakadabra - niezalogowany 2018-10-17 20:52:10

    Piszecie o KLANIE a KLAN CIEĆi nadchodzi :P

  • gość 2018-10-17 21:00:31

    Nikt nie nadchodzi na siłe, obecny wójt jest przecież znany a plakatów jest moc o czym to świadczy????? Ktoś się obawia? Czemu do naszej lokalnej małej społeczności weszła polityka centralna?

  • Strażak SAM - niezalogowany 2018-10-17 21:05:28

    Hahahahah pensja strażaka. To chyba w czynie społecznym winno być? To straż zawodowa czy ochotnicza? Pijaki, straszaki, złodziejaki - nawet nieboszczyków okradają.

  • gość 2018-10-17 21:17:28

    Zatem czemu nie ma w nich porządnych ludzi? Dobrych rolników? Bo nikt za freee nie kiwnie palcem

  • przyszlosc - niezalogowany 2018-10-17 21:29:16

    Dwóch kandydatów jeden wygrany. GORTA: Stabilność, bezkonkurencyjność w pozyskiwaniu dotacji, rozwój gminy, rozbudowa dróg, zaangażowanie w rozój turystyki, dbałość o wszystkie sołectwa, wejście po starej klice i uzyskanie tytułu Lidera w pozyskiwaniu dotacji. W końcu w Gminie Czerwińsk zaczeło sie coś dziać, pomoc rolnikom, rozmowy z rządem na tematy rolnictwa w Naszej gminie, bycie z rolnikami podczas protestów jako Wójt i jako rolnik. CIEĆW: obietnice, obietnice, obietnice bez pokrycia. Nic nie potrzebuje i z nikim nie współpracuje - rządzę sam. Brak doświadczenia, niechęć współpracy z rządem. To nie wróży nic dobrego. UPADEK GMINY I ROLNICTWA. Zwyciężca jest jeden. G

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 21:30:48

    Oczywiście wybierzemy Marcina, Ryszarda, Dariusza, Wiesławę, Barbarę, Różę, Hieronima, Tomka, Ewę... Nie wiem tylko co w tym towarzystwie robi Leszek?

  • gość 2018-10-17 21:38:44

    A co gdy zmieni się władza rządowa? Wtedy nasze władze pis, bo takie w zasadzie są. Będą się wypierać przed nowym premierem?

  • gość 2018-10-17 21:42:01

    A zmieni, bo nie dopuścimy aby nastąpił polexit

  • mc2 - niezalogowany 2018-10-17 21:50:59

    Ulubiona piosenka MARIUSZA po przegranych wyborach: https://www.youtube.com/watch?v=vV1uN2rmA2c

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 21:55:20

    Popieram Pana Mariusza może zmieni uklady w gminie.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 21:58:32

    Od strażaków to wy się odp!€[email protected]/(!€!!!

  • gość 2018-10-17 21:59:43

    A co do straży to zaciągnąć tego w czarnej sukience ze Smoszewa, bo bardzo dobrze mu wychodzą pajace nad Wisłą

  • gość 2018-10-17 22:00:45

    Mariusz już jest wygrany bo wchodzi do rady gminy (więc spokojnie)

  • gość 2018-10-17 22:02:52

    TAK TAK TAK TEGO księżulka NA STRAŻAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-10-17 22:03:28

    "A co gdy zmieni się władza rządowa? Wtedy nasze władze pis, bo takie w zasadzie są. Będą się wypierać przed nowym premierem?" Jakie nasze, jaki PIS? Przecież to komuchy, sieroty po PZPR!

  • gość 2018-10-17 22:06:12

    Mają dobry przykład pan R... od PZPR, AWS, PO, PIS, I WIELE..................i kręci lody.................ale wąs mu opadnie po 21 pażdziernika..........

  • colo - niezalogowany 2018-10-17 22:24:24

    I tak najlepszy jest mc2 jesteś The Best: https://www.youtube.com/watch?v=vV1uN2rmA2c

  • Analityk nr 2 - niezalogowany 2018-10-18 15:56:07

    Wczoraj tj. 17.10.2018 na stronie bip.czerwińsk.pl pojawiły się dwie ciekawostki pod nazwą "Aktualizacja oświadczenia majątkowego za 2017 rok". Gdzie są oświadczenia za 2017, które powinny być złożone do 30.04.2018? Gdzie są wszystkie ostatnie w kadencji oświadczenia według stanu na dzień zdarzenia, które powinny być złożone do 16.09.2018? Krótka analiza dostępnego materiału pozwala na uzasadnioną tezę, że mamy wójta cudotwórcę! Przychód z gospodarstwa rolnego w 2016 wyniósł 20000 zł, a w 2017 też 20000 zł i odpowiednio dochód w 2016 11915 zł, a w 2017 również 11915 zł. Czy nauka zna takie przypadki? Czy to tylko kopiuj/wklej?

  • gość 2018-10-19 08:11:40

    Klan Gor.. to już normalnie poje...chało. Nawet atak z powietrza. Czy nie widzicie jak to jest chore? Dwie gminy zalepione przez nich plakatami , banerami w stylu moje większe , moich więcej -j to wygram. Atak z powietrza. Normalnie paranoja jak w Wilkowyjach z filmu Ranczo. Czy Klan G chce zrobić z dwóch gmin swoje własne Ranczo? Czego chcą? Tatuś powiat Synuś Wójt jednej gminy. Synowa Burmistrz drugiej.

  • eh - niezalogowany 2018-10-19 13:38:42

    To nie jest uzasadniona teza, a opinia. Daleko temu do analizy. Co sprawia, że wg tej opinii jest to "cud"? Jak postawiony zarzut wygląda "choćby" na tle innych A. osób publicznych w gminie B. Osób w innych gminach, znajdujących się w podobnej sytuacji. Takie gadanie w szale kampanii wyborczej mnie nie przekonuje. Na przyszłość. Posługujesz się materiałami źródłowymi? Proszę, zalinkuj, jeśli znajdują się w internecie. Dbaj od czas osób, które chciałyby sprawdzić na co się powołujesz, bez wkładania w to zbędnego wysiłku.

  • Analityk nr 2 do eh - niezalogowany 2018-10-19 14:40:30

    No dobra, pomyliłem adres strony, mea culpa. Proszę zajrzeć na czerwinsk.bipgmina.pl w dział oświadczenia majątkowe i stanie się jasność.

  • Gość - niezalogowany 2018-10-19 19:52:14

    Nie mam facebooka, a tam podobno jest ciekawy list Ryszarda Gortata z 1973 r. Szukaj użytkownika >Marian Piekutoszczak

  • Mika - niezalogowany 2018-10-22 21:31:37

    Niedobrze, klan G jak ośmiornica nas osacza, Mariusz słabo się starałeś, bardzo słabo, podpadłeś,, zawaliłeś sprawę, może następnym razem. A tak walczył kiedyś Pan R, o wolność ale dla kogo?

Dodajesz jako: |