:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C pochmurno z przejaśnieniami

Wypadki drogowe w Polsce - statystyki

Wypadki, Wypadki drogowe Polsce statystyki - zdjęcie, fotografia

Liczba wypadków drogowych w Polsce, a także liczba rannych i zabitych każdego roku spada, choć w 2016 roku odnotowaliśmy załamanie tej tendencji. Na szczęście pierwsze półrocze 2017 roku ponownie odwróciło trend. Sukcesywne zmniejszanie się liczby wypadków nie zmienia jednak faktu, że nadal są to dane zatrważające. Zgodnie ze statystykami prowadzonymi przez Komendę Główną Policji, w 2016 roku w 33 350 wypadkach zginęły 2 993 osoby. W okresie od stycznia do czerwca 2017 odnotowano na polskich drogach 14 tysięcy wypadków i 1130 ich ofiar śmiertelnych.

 

Zeszły rok wyłamał się z obserwowanej od 2011 roku tendencji zmniejszania się liczby wypadków drogowych w Polsce i ich ofiar. Statystyki Komendy Głównej Policji wskazują, że w 2016 roku w 33 350 wypadkach zginęły 2 993 osoby. Tymczasem rok wcześniej wypadków było o 287 mniej, również spowodowały one o 47 mniej ofiar śmiertelnych. Dane te skłoniły obserwatorów do zastanowienia się, czy sytuacją na krajowych drogach, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, się pogorszyła.

Przyczyn takiego stanu rzeczy dopatrywano się też w odebraniu strażom miejskim fotoradarów. Jednak argumenty te obalono ustaleniem, że w miejscach nieobjętych kontrolami fotoradarowymi liczba wypadków wcale nie wzrosła. KPP podkreśla również, statystyki za 2016 pogorszyły się w stosunku do tych za poprzednie lata nieznacznie. Nie sposób z tym się nie zgodzić, patrząc na poprzednie lata: w 2011 roku 40 064 wypadków (4 189 zabitych), w 2012 wypadków 37 046 (3 571 zabitych), w 2013 roku 35 847 wypadków (3 357 zabitych), w 2014 roku 34 970 (3 202 zabitych).

Pocieszające są statystyki za pierwsze półrocze 2017 roku. Według danych KGP w tym czasie doszło do 14 tysięcy wypadków, w których zginęło 1130 osób. To o blisko 1250 wypadków mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej, i o ponad 1000 ofiar śmiertelnych mniej porównując te same okresy.

Niestety, nadal najczęstszą przyczyną wypadków jest nadmierna prędkość. Najczęściej też dochodzi do nich przy pięknej słonecznej pogodzie na prostych odcinkach dróg. Obite w zdarzenia drogowe są zwłaszcza pierwsze ładne dni wiosny. Paradoksalnie, niesprzyjająca aura, deszcz, śnieg, powoduje spokój na drogach, a to dlatego, że skłania kierowców do zachowania ostrożności.

Niezależnie od najczęstszych przyczyn wypadków, na pewno warto zadbać o kondycję naszego auta, gdyż jego sprawność niewątpliwie przekłada się na nasze bezpieczeństwo. Nie możemy zapominać, jak istotny w tym kontekście jest wybór porządnych i sprawdzających się w różnych sytuacjach opon. Warto skorzystać z porad profesjonalistów, czy zajrzeć do takiego sklepu, gdzie znajdziemy opony wszelkich marek, ale także będziemy mieli możliwość wglądu do wyników najnowszych testów opon renomowanych instytutów. Podobnie nie powinniśmy zwlekać z wymianą jakiejkolwiek wadliwej czy już długo eksploatowanej części w naszym aucie, i tu warto skorzystać z dobrego, sprawdzonego sklepu, gdzie kupimy wszystkie pożądane części samochodowe.

Wypadki drogowe w Polsce - statystyki komentarze opinie

  • gośćeg4t - niezalogowany 2017-12-20 13:52:18

    .Przez wszystkie lata jakie jesteśmy na rynku staramy się aby nasi klienci byli zadowoleni ze sprzedaży swojego samochodu. Znajdujemy się w Warszawie. Odwiedź nas

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl