:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

XLVII Sesja Rady Gminy i Miasta Wyszogród

Samorząd, XLVII Sesja Gminy Miasta Wyszogród - zdjęcie, fotografia

W dniu 25.05.2018r. odbyła się Sesja absolutoryjna Rady Gminy i Miasta Wyszogród. Podczas Sesji radni gościli między innymi: Panią Elżbietę Jachimiak- Radną Powiatu Płockiego, Pana Zbigniewa Laskowskiego – Prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej w Wyszogrodzie, Panią Annę Ziębicką – Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie, Panią Bogumiłę Jasińską – Dyrektor SP w Wyszogrodzie, Pana Grzegorza Klusa- Dyrektora Gimnazjum w Wyszogrodzie oraz Pana Krzysztofa Ławniczaka - Eksperta Biura Wojewody.

Jako pierwsi na Sesji Rady Gminy i Miasta Wyszogród wystąpili mali artyści z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie z programem artystycznym „Przedszkolaki dla Niepodległej”. Występ zrobił ogromne wrażenie na zgromadzonych co potwierdzili gromkimi brawami i wyrazami uznania dla dzieci. Burmistrz i Przewodniczący Rady podziękował za przygotowanie występu p. Annie Ziębickiej, p. Sylwii Smółce oraz p. Antoniemu Dębowskiemu.

Na Sesję przybyła także p. Agnieszka Skrabut z firmy Eko-Geo Glob przedstawiając wstępny plan Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy i Miasta Wyszogród, przedstawiciel z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Płocku, który omówił zagadnienia z zakresu ochrony roślin oraz pracownik Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród- J. Wieczorek, który podsumował stan bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na terenie Gminy Wyszogród.

Najważniejszym punktem obrad było podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2017 rok oraz udzielenia absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród z tytułu wykonania budżetu za 2017 rok. Radni Gminy i Miasta Wyszogród wysłuchali pozytywnej opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej a następnie jednogłośnie udzielili absolutorium Burmistrzowi Gminy i Miasta Wyszogród.

W dalszej części obrad Radni podjęli uchwały w sprawie:

- zmiany Uchwały Budżetowej nr 226/XLII/2017 z dnia 28 grudnia 2017r na rok 2018,

- wyrażenia przez Radę Gminy i Miasta Wyszogród opinii dotyczącej projektu podziału powiatu płockiego na okręgi wyborcze w wyborach do Rady Powiatu w Płocku,

- ustalenia na terenie Gminy i Miasta Wyszogród odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych w miejscach publicznych,

- poparcia działań dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin.

Miejsce zdarzenia mapa Wyszogród


XLVII Sesja Rady Gminy i Miasta Wyszogród komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-06-03 22:37:02

    Towarzysze z urzędu miasta dzielą gości sesji na kilka kategorii: 1. Jachimiak to Pani; 2. Smółka to p.; 3. przedstawiciel z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Płocku to anonim; 4. J. Wieczorek to pracownik... Nie można napisać np. p. Jerzy Wieczorek?

  • Lotnik - niezalogowany 2018-06-03 22:42:12

    "poparcia działań dotyczących rozwoju Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin." Samolot zawłaszczony z innego powiatu już macie.

  • Bebe - niezalogowany 2018-06-06 12:16:18

    Bardzo ładnie o wszystkim się mówi. ...tylko jakoś cicho o milionowym zadłużeniu miasta. Brawo panie i panowie radni a raczej nie radni ... i jeszcze biorą za to pieniądze. Wstyd mi za takich ludzi.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl