:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Zabawy Wielkanocne w Biblio-Pracowni w Bulkowie

Święta Wielkanocne to najstarsze i najważniejsze święta chrześcijańskie, które obchodzone są na pamiątkę śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Dlatego, aby przybliżyć dzieciom tradycje i zwyczaje Świąt Wielkiej Nocy biblioteka 28 marca zorganizowaliśmy spotkanie. Wprowadzeniem do niego było oglądanie prezentacji multimedialnej pt. "Wielkanocne zwyczaje". W następnej części naszego spotkania uczniowie odgadywali zagadki nawiązujące do symboli Wielkanocnych. Nie zabrakło również aktywności plastycznej podczas, której dzieci wykonały przepiękne dekoracje świąteczne, w postaci wielkanocnego kurczaka wykorzystując do tego różne techniki. 

W drugiej części spotkania zaprosiliśmy dzieci do wspólnego szukania wielkanocnego zajączka, który ukrył się sprytnie w naszej przestrzeni bibliotecznej - pomiędzy książkami, na półkach, obok Lofiego, na półce z gazetami, w koszyczkach, a nawet w szafce! Naszą zabawę rozpoczęliśmy od zadania dla całej grupy w postaci rozwiązania "pisankowego memory". Następnie każdy wylosował pisankę, która zawierała numer i zagadkę wielkanocną  prowadzącą do zajączka. Było wiele zabawy, w szczególności  z zagadkami... np. "Żółciutkie jak słonko, piękne jak motyle. Wiosną rozkwitają w ogrodzie???"  Jak się okazało nie żonkile, a żooo... rzodkiewki! :D  Na koniec spotkania zgodnie z tradycją życzyliśmy naszym gościom spokojnych i radosnych świąt oraz mokrego śmigusa-dyngusa.

Zabawy Wielkanocne w Biblio-Pracowni w Bulkowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się