:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Zmarła najstarsza mieszkanka Gminy Wyszogród

Ludzie, Zmarła najstarsza mieszkanka Gminy Wyszogród - zdjęcie, fotografia

Ze smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 23.07.2018 roku, przeżywszy 103 lata, odeszła od nas po krótkiej chorobie pani Marianna Danowska.

Urodziła się 29.01.1915 roku w Pawłowicach, jako jedna z siedmiorga rodzeństwa.. Będąc dzieckiem,  wraz z rodzicami i rodzeństwem przeprowadziła się do Wilkanowa. W wieku 20 lat wyszła za mąż za wdowca z dwuletnią córką i zamieszkała w Rostkowicach. Po 19 latach małżeństwa owdowiała, zostając z pięciorgiem dzieci. Po śmierci męża nie związała się z nikim ponownie. Od 30 lat mieszkała u córki Anny w Rębowie. Liczną rodzinę zmarłej stanowi: 11 wnuków. 23 prawnuków i 16 praprawnuków. 

Pani Marianna była osobą niezwykle rodzinną, skromną i pogodną. Cieszyła się szacunkiem wśród rodziny, sąsiadów i znajomych. 

        Dnia 26.07.2018 roku Mszę św. pogrzebową w kościele parafialnym w Rębowie odprawił  ks. kanonik Czesław Zenon Glicner - dziekan senior dekanatu Wyszogród. W nabożeństwie uczestniczył Jan Boszko burmistrz Gminy i Miasta Wyszogród wraz z radnym Zbigniewem Madany, oraz licznie zgromadzona rodzina i znajomi zmarłej. Następnie kondukt pogrzebowy udał się na cmentarz parafialny w Kobylnikach, gdzie ciało zmarłej zostało złożone obok męża.

         Pokój jej duszy.

Zmarła najstarsza mieszkanka Gminy Wyszogród komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl