:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

X PUCHAR WISŁY – WYSZOGRÓD 2017.

Sport, PUCHAR WISŁY WYSZOGRÓD - zdjęcie, fotografia

X PUCHAR WISŁY – WYSZOGRÓD 2017.

 X PUCHAR WISŁY – WYSZOGRÓD 2017

Zanim zaczniemy od samej relacji z 03.09.2017r, chcielibyśmy pokrótce przypomnieć Wam jak to się zaczęło i czym są Otwarte Towarzyskie Zawody Spinningowe – Puchar Wisły Wyszogród.

Rok 2007... Sklep Wędkarski w Wyszogrodzie (nasze niegdysiejsze centrum zaopatrzenia, punkt wymiany informacji, porad, miejsce spotkań wędkarzy i dyskusji, biuro zapisów na zawody i egzaminy, itp.), przy porannej kawie podczas dyskusji rodzi się pomysł zorganizowania ogólnopolskich towarzyskich zawodów spinningowych. Propozycję tę wysunęła koleżanka Iwona Biernat, a ówczesny prezes naszego koła Artur Kaźmierczak po dłuższym namyśle daje hasło: „Dobra.. Robimy to!!!”

I tak oto w maju 2008 roku odbył się I Puchar Wisły – Otwarte Ogólnopolskie Zawody Spinningowe. Zawody rozegrano na około 12-sto kilometrowym odcinku rzeki Wisły od Woli Czerwińskiej do Rakowa. 
W pierwszej edycji wystartowało około 30 zawodników. Kolejne edycje to:
II Puchar - 3 maj 2009, 70 zawodników
III Puchar – 2 maj 2010, 100 zawodników
IV Puchar - maj 2011, 111 zawodników (dwa tygodnie po wstawieniu ogłoszenia zabrakło miejsc na liście startowej)
V Puchar – 3 maj 2012, 91 zawodników
VI Puchar - 3 maj 2013, 72 zawodników
VII Puchar - 3 maj 2014, 57 zawodników
VIII Puchar - 05 lipiec 2015, 60 zawodników
IX Puchar - 02 lipiec 2016, 48 zawodników

Jak widać termin zawodów zaczął się w ostatnich latach zmieniać. Chcieliśmy umożliwić łowienie także innych gatunków ryb (sandacz, sum, brzana), które były łowione także w maju, ale ze względu na okres ochronny nie były zaliczane do punktacji. A termin wrześniowy był chyba strzałem w dziesiątkę, ponieważ złowiono w tym roku dużo więcej ryb niż w poprzednich edycjach, ale o tym za chwilę…

Zawodnicy Pucharów Wisły to miłośnicy wędkarstwa spinningowego z całej Polski, a większość z nich to stali bywalcy naszej imprezy. Na uwagę zasługuje tu ekipa ze Świecia, Zielonki, Gostynina, Skierniewic oraz Białegostoku, a także koledzy z Sianowa, Marek, Nowego Dworu, Warszawy, Chodakowa, Płocka, itd.
Niektórzy pokonują setki kilometrów i rezygnują z innych imprez, aby być właśnie u nas.

Co przyciąga do Wyszogrodu tylu zawodników i z tak daleka? Najprawdopodobniej miła, koleżeńska atmosfera i sportowa rywalizacja, i na tym właśnie najbardziej nam zależy... Oczywiście dla zwycięzców są ciekawe nagrody, upominki za najdłuższe ryby, wśród nie nagrodzonych zawodników losowane są nagrody niespodzianki, ale nie zwycięstwa i „fanty” są chyba najważniejsze. Ważne jest, że się spotykamy, wymieniamy doświadczenia i cały czas poznajemy nowych ludzi z całej Polski. A jeżeli uda się jeszcze przy tym złowić kilka rybek to wszyscy jesteśmy zadowoleni…

Niestety mimowolną tradycją Pucharu Wisły stała się deszczowa pogoda. Wyjątkiem był VIII Puchar, kiedy to dla odmiany mieliśmy 30-sto kilkustopniowe upały, więc i tak każdy był mokry, tylko że tym razem od potu, który lał się po plecach. Świadczy to o tym, iż każdy wyjątek jest potwierdzeniem reguły. :)

Rok 2017... Nie wiadomo kiedy minęło 10 lat i 3-go września spotkaliśmy się po raz kolejny na Bulwarze w Wyszogrodzie, na jubileuszowym, X Pucharze Wisły.
Rok szczególny, gdyż dnia 22 czerwca 2016 roku na wniosek oddolnej inicjatywy społecznej, Sejm RP ogłosił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.

03.09.2017 (niedziela) – Godzina 4:00 początkowo pochmurno, bez opadów, ciepło i bezwietrznie.
Pierwsi zawodnicy meldują się już przed czwartą.. Niektórzy, przybyli dzień wcześniej, żeby zbadać teren, przetestować sprzęt i wypocząć po dalekiej podróży, chcąc w dniu zawodów stawić się w pełnej dyspozycji.

Potwierdzenie przybycia zawodników trwało do godziny 5:30. Ostatecznie na 67 zapisanych zawodników stawiło się 65. Sędzia Główny Zawodów Iwona Biernat odczytała regulamin X Pucharu Wisły. Na prośbę wielu zawodników, w tym roku wprowadzono kilka udogodnień m.in. możliwość poruszania się autem lub innym środkiem transportu (dojazd do wybranego fragmentu łowiska) przez 30 minut tj. od sygnału „Rozejść się” (godz.6:00) do sygnału „Można łowić” (godz.6:30) oraz brodzenia w spodniobutach do wysokości ud.
Każdy zawodnik otrzymał kartę startową, mapkę z terenem zawodów oraz woblera firmy Bielik Fishing Lures

O 6:30 pędem, z piskiem opon, podeszew kaloszy i woderów 65-ciu chłopa ruszyło w swoje upatrzone, przetestowane i ulubione miejscówki. :D
Łowcy boleni i sandaczy na główki, amatorzy brzan, kleni i jazi na kamienne rafki, zaś eksperci od okoni i szczupaków na spokojne zatoczki i klatki między główkami.

Najwięcej ryb złowiono rano. Wtedy było widać, że „woda żyje”, a ryba intensywnie żeruje. Co i raz coś pokazało się na powierzchni, ale do godziny 10-tej brały jednak głównie okonie i klenie oraz niewymiarowe bolki, sandaczyki i szczupaczki. Później na powierzchni nieco się uspokoiło, a przed południem zaczął padać deszcz. Wtedy właśnie spłynęły pierwsze informacje o złowionych boleniach i szczupakach. Okoni natomiast przybywało praktycznie cały czas, aż do samego końca zawodów.

W tym roku jak i w ubiegłym rybki także płatały figle, o czym przekonali się koledzy Darek Lewandowski, Grzegorz Zając i Adam Łapiński, którzy na swoje spinningowe przynęty wyciągnęli całkiem dorodne leszcze. I nie był to zaczep za grzbiet lub ogon lecz atak na przynętę i zahaczenie o pyszczek.

Z relacji wędkarzy wynika, że było również sporo brań niewymiarowych boleni, kleni, szczupaków, okoni oraz sandaczy. 
Kilku zawodników mogło się poszczycić agresywnymi braniami „grubych” ryb, jednak nie udało się ich nawet zatrzymać, nie mówiąc już o wyciągnięciu z wody. Czyżby to wiślane brzany kpiły sobie z nas wędkarzy? 
Ogólnie na nudę nie można było narzekać. Chyba każdy z zawodników miał jakąś rybę na kiju, a że była ona niewymiarowa, nie ten gatunek lub była po prostu sprytniejsza, to już każdy z nas o tym wie, że czasami po prostu tak jest…Ale następnym razem będzie lepiej!

Łowienie zakończono o 13:30. Zawodnicy mieli 30 minut na zdanie kart startowych.
Podczas pracy Komisji Sędziowskiej był czas na posiłek - gorącą, można by rzec parzącą ;) grochówkę i karkówkę z grilla. Ze względu na dużą ilość złowionych ryb podliczanie wyników troszkę trwało, a zawodnicy się niecierpliwili, gdyż trudno było ocenić kto zostanie zwycięzcą. Reasumując punktowało 43 zawodników. Złowione ryby to 5 szczupaków, 3 bolenie, 1 jaź, 4 klenie i 99 okoni.

SZCZĘŚLIWA SZÓSTKA TO:

1. STECKO Krzysztof (K-23 Zielonka) – 1830pkt (1 szczupak, 7 okoni)
2. MATUSIAK Mariusz (K-13 Legionowo) – 1250pkt (1 boleń)
3. BRATKOWSKI Maciej (K-54 SUM Wyszogród) – 1250pkt (9 okoni)
4. LEWANDOWSKI Tomasz (Zadębie Skierniewice) – 1150pkt (1 szczupak)
5. GRZELAK Kamil (K-67 Warszawa) - 1100pkt (1 boleń)
6. TALAROWSKI Łukasz (K-129 Wda Świecie) – 1050pkt (1 szczupak)

Jak co roku przyznano także nagrody za najdłuższe ryby poszczególnych gatunków:

SZCZUPAK 58,8 cm - STECKO Krzysztof (K-23 Zielonka) -
BOLEŃ 56,9cm - MATUSIAK Mariusz (K-13 Legionowo)
KLEŃ 31,6cm - JÓŹWIAK Maciej (K-23 Marki)
JAŹ 25,2cm - BŁASZCZYK Paweł (K-85 "STARÓWKA" Częstochowa)
OKOŃ 28,1cm - BRATKOWSKI Maciej (K-54 SUM Wyszogród)

Prezes Koła Sum 54 Wiesław Gaworski postanowił uhonorować NAJSTARSZEGO ZAWODNIKA X PUCHARU WISŁY. Tym wybrańcem został Jerzy Grabowski (K-107 "ELGO" Gostynin). Upominek to Puchar oraz kupony sklepu wędkarskiego Eko-Fish w Płocku o wartości 150 zł. 
Grono sędziowskie idąc za ciosem uhonorowało NAJMŁODSZEGO ZAWODNIKA X PUCHARU WISŁY – Grzegorza Węgierskiego (K-29 Głowno), który rzutem na taśmę 25 sierpnia ukończył 18 lat. Upominek to kołowrotek wędkarski.
Wśród zawodników (spoza grona zwycięzców) wylosowano nagrody niespodzianki – podbieraki, żyłki, woblery, twistery oraz inne akcesoria wędkarskie.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA PATRONÓW MEDIALNYCH:

DLA NORBERTA STOLARCZYKA – REDAKTORA WIADOMOŚCI WĘDKARSKICH
KASI ŻAKOWSKIEJ – DZIENNIKARKI RADIA SOCHACZEW

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW I PODMIOTÓW WSPIERAJĄCYCH:

FIRMY KONGER (Krzysztof Szymański - Wędrówki z Wędką, Dariusz Zgnilec)
BIELIK FISHING LURES - Kamil Białkowski
FIRMA STARTBAJT-FISHING JACEK GRZESZCZYK
Salon Wędkarski Centrum Wędkarstwa Warszawa
Sklep Wędkarski MAYA SOCHACZEW
Sklep Wędkarski EKO-FISH PŁOCK
Gmina i Miasto Wyszogród
Vistula Bank Spółdzielczy Oddział w Wyszogrodzie
REMONDIS Aqua Wyszogród Sp. z o.o.
Firma KALTRUS w Wyszogrodzie
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Lekarska PRZEMYSŁAW DUL
Stacji Diagnostyki Pojazdowej w Wyszogrodzie – BARBARA KASZTELAN

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA SĘDZIÓW I STERNIKÓW: Iwony, Janka, Wojtka, Bartka, Ryśka, Krzysia, Marcina, Waldka, Piotrka, Mirka oraz dziewczyn z sekretariatu: Agnieszki i Małgosi!!

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. STECKO Krzysztof (K-23 Zielonka) - 1830pkt
2. MATUSIAK Mariusz (K-13 Legionowo) - 1250pkt
3. BRATKOWSKI Maciej (K-54 SUM Wyszogród) - 1250pkt
4. LEWANDOWSKI Tomasz (Zadębie Skierniewice) - 1150pkt
5. GRZELAK Kamil (K-67 Warszawa) - 1100pkt 
6. TALAROWSKI Łukasz (K-129 Wda Świecie) - 1050pkt
7. ROCHALSKI Marcin (Skierniewice Miasto) - 900pkt
8. SZUMIELEWICZ Piotr (Skarżysko Kamienna Miasto) - 900pkt
9. KUMOROWSKI Marek (K-54 SUM Wyszogród) - 900pkt
10. MARKIEWICZ Wojciech (K-103 Bodzanów) - 870pkt
11. WOŹNIAK Artur (K-23 Marki) - 850pkt
12. SUMSKI Damian (K-54 SUM Wyszogród) - 830pkt
13. ROMANCHUK Oleksandr (K-1 Warszawa Śródmieście) - 780pkt
14. JĘDRZEJEWSKI Roman (K-114 Mazowsze Płock) - 520pkt
15. SOBCZAK Zbigniew (K-54 SUM Wyszogród) - 490pkt
16. PARKA Robert (K11 Ćmielów Klub LUSOX) - 450pkt
17. MAĆKIEWICZ Tadeusz (K-103 Bodzanów) - 450pkt
18. ZAJĄC Grzegorz (K-23 Zielonka) - 400pkt
19. JÓŹWIAK Maciej (K-23 Marki) - 395pkt
20. STANIAK Stanisław (Zadębie Skierniewice) - 390pkt
21. PIESOWICZ Tomasz (ESOX Gąbin - Klub PETROSPIN) - 360pkt
22. WĘGIERSKI Grzegorz (K-29 Głowno) - 330pkt
23. TALAROWSKI Zbisław (K-129 Wda Świecie) - 290pkt
24. ŁUKASZUK Robert (PKS Barwena - Białystok) - 270pkt
25. TOMKIEWICZ Wiesław (K-54 SUM Wyszogród) - 240pkt
26. ŁAPIŃSKI Adam (PKS Barwena - Białystok) - 240pkt
27. TAŁAŁAJ Łukasz (PKS Barwena - Białystok) - 220pkt
28. ŻUCHOWSKI Piotr (K-54 SUM Wyszogród) - 210pkt
29. IWANOWSKI Andrzej (K-23 Zielonka) - 190pkt
30. BŁASZCZYK Paweł (K-85 "STARÓWKA" Częstochowa) - 185pkt
31. REPIŃSKI Arkadiusz (K-23 Zielonka) - 170pkt
32. PRAŁAT Paweł (K-100 BISTYP) - 160pkt
33. KUNICKI Damian (Chodaków) - 150pkt
34. LIS Zbigniew (K-107 "ELGO" Gostynin) - 150pkt
35. PASIKOWSKI Bartosz (K-107 "ELGO" Gostynin) - 130pkt
36. BŁASZKIEWICZ Mariusz (K-54 SUM Wyszogród) - 110pkt
37. HORO Rafał (K-54 SUM Wyszogród) - 110pkt
38. ŻAKOWSKI Roman (Sochaczew Miasto) - 110pkt
39. SZYMAŃSKI Krzysztof (K-26 Józefów) - 110pkt
40. KRYSIAK Roman (K-54 SUM Wyszogród) - 90pkt
41. PIERZCHAŁA Mariusz (K-54 SUM Wyszogród) - 90pkt
42. KAŹMIROWSKI Marcin (K-54 SUM Wyszogród) - 70pkt
43. DUL Przemysław (K-54 SUM Wyszogród) - 70pkt
44. CHOJNACKI Robert (K-103 Bodzanów) - 0pkt
45. FLORCZAK Szymon (Chodaków) - 0pkt
46. GAŃKO Mirosław (K-9 Błonie) - 0pkt
47. GAWORSKI Wiesław (K-54 SUM Wyszogród) - 0pkt
48. GÓRSKI Piotr (K-24 Pomiechówek) - 0pkt
49. GRABOWSKI Jerzy (K-107 "ELGO" Gostynin) - 0pkt
50. GRZESZCZYK Jacek (K-28 Warszawa Ursynów) - 0pkt
51. JELEŃ Mariusz (K-22 "KLEOFAS" - Katowice) - 0pkt
52. JÓŹWIAK Łukasz (K-23 Marki) - 0pkt
53. KALINOWSKI Hubert (K-54 SUM Wyszogród) - 0pkt
54. KAMIŃSKI Krzysztof (K-103 Bodzanów) - 0pkt
55. KRZEMIŃSKI Mateusz (K-107 "ELGO" Gostynin) - 0pkt
56. KUĆ Rafał (Okoń Białystok) - 0pkt
57. LEWANDOWSKI Dariusz (K-54 SUM Wyszogród) - 0pkt
58. MURAWSKI Dariusz (K-129 Wda Świecie) - 0pkt
59. PIECHOCKI Piotr (K-64 Sianów) - 0pkt
60. PIERZCHAŁA Sławomir (K-54 SUM Wyszogród) - 0pkt
61. ROZA Sebastian (K-29 Głowno) - 0pkt
62. RYCZYWOLSKI Wojciech (K-22 Zegrze Południowe) - 0pkt
63. STANIAK Mirosław (Zadębie Skierniewice) - 0pkt
64. SZYBIŃSKI Piotr (K-23 Zielonka) – 0pkt
65. WZOREK Marcin (K-23 Marki) - 0pkt

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZAWODNIKOM za udział, za cierpliwość i wytrwałość, sportową rywalizację oraz koleżeńską i miłą atmosferę. I ZAPRASZAMY ZA ROK!!

Tekst: Małgorzata Żuchowska, Piotr Żuchowski
Foto: Małgorzata Żuchowska, Piotr Żuchowski, Bartek Pasikowski, Wojtek Biernat, Marcin Biegalewski, Mariusz Pierzchała, Zbisław Talarowski, Katarzyna Żakowska - Radio Sochaczew.

Reklama

X PUCHAR WISŁY – WYSZOGRÓD 2017. komentarze opinie

Dodajesz jako: |


Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajem Busa Dostawczego Maxi

Wynajem Busa Dostawczego maxi Cena wynajmu 130zl-za dobe. Wynajem krótko i dlugoterminowy. tel.605-997-373


Nowy Motocykl Zipp Raven X 125

Fabrycznie nowy motocykl marki Zipp Raven X 125 Silnik 125 ccm - 2 cylindrowy z chłodnicą oleju. Motocykl typu choper o bardzo ciekawej nowoczesnej..


Skuter Elektryczny trójkołowy

Nowy Skuter elektryczny trójkołowy o mocy 800W ZIPP E-SCOOTER Może służyć osobom starszym i niepełnosprawnym. GWARANCJA 12 MIESIĘCY. Skuter jest..


Quad Zipp Kid Quad dla Dziecka

Quad 110 dla Dzieci. Wyposażony w hamulec tarczowy, wskaźnik biegów, możliwość mechanicznej blokady prędkości, zrywka bezpieczeństwa, pilot z..


Stokrotka Sp. z o.o. zatrudni

Do Twoich zadań będzie należeć: - Przyjmowanie i wydawanie towarów z magazynu - Przygotowywanie towarów do wysyłki - Obsługa wózków widłowych -..


ZIPP QR MAX 125 motocykl na

Wygodny duży skuter z silnikiem 125 cm3 w kategori maxi skuterów nie ma sobie równych. Pełne oświetlenie LED, elegancja i prestige w każdym detalu...


Quad dla Dzieci ATV 125

Nowoczesność i zadziorny design – właśnie te cechy najlepiej opisują ATV125-9. Świetnie sprawdzi się zarówno podczas sportowej jazdy jak i przy..


Skuter Elektryczny Volteno Lux

Nowy Skuter Zipp Volteno Lux Najnowsza wersja bardzo dobrej jakości i dobrej ceny skuter elektryczny z bateriami litowo jonowymi Akumulator łatwo i..


Mercedes Actros Dla Dziecka

DZIECIĘCY SAMOCHÓD CIĘŻAROWY ELEKTRYCZNY NA LICENCJI MERCEDES BENZ ACTROS TRUCK dostępny w 2 wersjach kolorystycznych: czerwonej oraz niebieskiej...


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez e-wyszogrod.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Boruta Motors Paweł Kłobukowski z siedzibą w Wyszogród 09-450, Rębowska 66

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"