:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Internetowy teatr w SP Wyszogród

Kiedy: 2018-04-13 , godzina: 09:00 | Gdzie: SP Wyszogród

Dnia 13. 04. 2018 roku o godzinie 9.00 uczniowie klas V i VI zgromadzili się w auli naszej szkoły, aby wspólnie przeżyć na nowo historię bohaterów powieści Ferenca Molnara „ Chłopcy z Placu Broni”. Dodatkowym plusem przedsięwzięcia była świadomość, iż rówieśnicy z całej Polski w jednym czasie, choć w różnych miejscach, oglądają to widowisko.

Cóż można powiedzieć o tym wydarzeniu?

Najbardziej zadziwiająca była forma przedstawienia, która nawiązywała do współczesności. Węgierski plac zabaw staje się polem walki rodem z   dzisiejszego sportowego boiska. Przecież wszystkie place zabaw, podwórka czy boiska to pola bitwy. Trudno na nich usłyszeć głos rozsądku, serdeczny dialog albo dziecięcą radość czy wrażliwość. Każdy tam chce być ważnym, być zwycięzcą. Wszystko po to, aby poczuć własność i społeczną przynależność.

Widowisko uświadamia odbiorcom tego dzieła, iż ponad stuletnia lektura, posiada uniwersalne wartości takie jak: przyjaźń, męstwo, empatia i zdolność do poświęceń.

Spektakl został zrealizowany w łódzkim teatrze „Pinokio” w reżyserii Konrada Dworakowskiego.

Internetowy teatr w SP Wyszogród komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl