:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  23°C bezchmurnie

Narodowe Święto Niepodległości w Rębowie

Kiedy: 2017-11-12 , godzina: 09:18 | Gdzie: Rębowo

W dniu 12.11.2017 r. w Rębowskim Domu Kultury odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości przypadającego 11 listopada.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście na czele z p. Janem Boszko – Burmistrzem Gminy i Miasta Wyszogród, p. Barbarą Dominikiewicz zastępcą Przewodniczącego Gminy i Miasta Wyszogród, przedstawiciele Rady Gminy i Miasta p. Wiesława Lesińska, p. Zbigniew Madany, p. Mariusz Caban, Ks. Rafał Bednarczyk – proboszcz Parafii Rębowo, p. Elżbieta Popiołek – emerytowany pracownik Muzeum Mazowieckiego w Płocku, orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Uczniowie klasy VII Szkoły Podstawowej w Rębowie zaprezentowali okazjonalny program artystyczny, następnie p. Elżbieta Popiołek przybliżyła, przypomniała zebranym historię Rębowa, akcentując miejscowy Plac Wolności z mieszczącym się na nim pomnikiem. Przekazane w sposób bardzo interesujący wiadomości były przyjęte bardzo entuzjastycznie. Całość uświetniła orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Rębowie wspaniałym koncertem pieśni patriotycznych, który został uhonorowany gromkimi brawami. Zebrani z zainteresowaniem obejrzeli wystawę przygotowaną przez Filię Biblioteczną w Rębowie poświęconą historii Pomnika Wolności. Zaproszeni goście wyrazili ciepłe słowa podziękowań i życzeń dla organizatorów, którymi byli: Szkoła Podstawowa, Filia Biblioteki Publicznej, Rębowskim Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Rębowie.

Narodowe Święto Niepodległości w Rębowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl