:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  31°C lekkie zachmurzenie

Noc Bibliotek w Bulkowie!

Nasza biblioteka jest instytucją, która szanuje przeszłość i kreuje przyszłość, tymi słowami rozpoczęła się czytelnicza wieczornica, która odbyła się 9 czerwca w Bibliotece w Bulkowie. W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Bulkowo Pan Gabriel Graczyk, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Bulkowie Pani Marta Szumska z delegacją nauczycieli, Przewodniczący Koła Seniorów Pan Tadeusz Jankowski z delegacją seniorów, młodzież  z Grupy „Zaczytani w Bulko” oraz mieszkańcy Bulkowa.

Podczas Nocy Bibliotek, która odbywała się pod hasłem „Rzeczpospoczyta” została wspomniana poezja jednego z najwybitniejszych polskich poetów XX w. - Zbigniewa Herberta. Następnie na gości czekała niecodzienna podróż – podróż w czasie. W tym wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski, gdzie wszyscy czytamy polską literaturę i poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą,  w Bulkowie postanowili powyobrażać sobie  ojczyznę, właśnie za 100 lat. Podczas warsztatów przyszłościowych uczestnicy zamienili się w futurologów i rozmawiali o przyszłości. Wyobrażenia i fantazje szły w kierunku nowoczesnych technologii, rozwoju nauki i techniki. Następnie młodzież przeprowadziła  wywiady na tematy związane z przyszłością. Młodzi czytelnicy mogli zagrać w Bingo lub napisać liścik, który będzie odczytany za rok. A także poflirtować z książką. Kolejno odbył się  słodki poczęstunek, podczas którego były prowadzone międzypokoleniowe dyskusje. W przestrzeni Biblioteki i Pracowni Orange, można było zobaczyć wystawę pt. „Dla Niepodległej”. Następnie czytelnicy zostali zaproszeni  na spektakl w wykonaniu  grupy młodzieży „Zaczytani w Bulko!”, którzy wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie  w nowoczesnych  improwizacjach bajek i baśni, angażując widzów do występów. Rzepka z udziałem  dorosłych wzbudziła największą radość. Po wspólnych tańcach przyszedł czas na grę Flirt z Niepodległą, który cieszył się powodzeniem w szczególności wśród młodzieży. 

Miejsce zdarzenia mapa Wyszogród


Noc Bibliotek w Bulkowie! komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się