:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Spływ Kajakowy KĘPIAK 2018

W dniu 14 lipca 2018 r. odbył się II Spływ Kajakowy KĘPIAK 2018. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Powiatu Płockiego Mariusz Bieniek oraz Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski. Organizatorami spływu była Ochotnicza Straż Pożarna w Kępie Polskiej a współorganizatorami było Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Sokół w Bodzanowie oraz Stowarzyszenie Klub Biegacza Sokół Bodzanów. Patronem medialnym wydarzenia został Tygodnik Płocki, e-Wyszogrod.pl oraz Portal Płock.

Wydarzenie zostało zarejestrowane w programie „Niepodległa” na stronie www.niepodległa.gov.pl dla uczczenia przez Gminę Bodzanów 100-lecia odzyskania Niepodległości.

Zwycięzcami tegorocznej II edycji  spływu kajakowego KĘPIAK 2018 zostali:

I miejsce - Jarosław Lipczyński i Marek Kajs - Miszewo
II miejsce - Stefan Michalski i Maciej Sobótka - Łomianki
III miejsce - Kamil Laskowski i Paweł Marciniak - Kępa Polska

Podczas zakończenia Wójt Gminy Bodzanów Jerzy Staniszewski oraz Przewodniczący Rady Gminy Bodzanów Paweł Różański wręczyli puchary dla zwycięzców i najstarszego uczestnika, którym był  Pan Piotr Mikos 79 lat z Płocka, oraz wręczyli pamiątkowe medale i dyplomy dla wszystkich uczestników.

Trasa spływu składała się z II etapów.

Etap I Modlin Twierdza –Czerwińsk–28, 3 km

Etap II –Czerwińsk - Kępa Polska 28, 2 km

Etap I + II –Modlin Twierdza –Czerwińsk –Kępa Polska–56, 5 km  z odcinkiem Wyszogród –Kępa Polska, jako wyścig uczestników.

 

W punkcie kontrolnym w Czerwińsku gdzie zakończył się I etap czekał na uczestników spływu statek Turystycznej Żeglugi Wiślanej WODNIK Pana Lecha Zycha, który zabrał na pokład uczestników rezygnujących z II etapu. Najbardziej wytrwali przepłynęli cały dystans liczący 56,5 km. Spływ trwał od godz. 8.00 do 17.00. Udział  zgłosiło 48 uczestników, z czego ostatecznie popłynęły 34 osoby. Na starcie stanęli uczestnicy z  Giżycka woj. warmińsko-mazurskim, Olsztyna, Rudy Śląskiej, Warszawy, Łomianek, Płocka, Bodzanowa, Kępy Polskiej, Gasęwa, Miszewa, Cybulina, Machcina w pow.płockim, oraz para uczestników z Francji.

Podczas trasy uczestnicy podziwiali miejscowe zabytki oraz piękno nadwiślańskiej przyrody t.j. Twierdzę w Modlinie, Bramę Ostrołęcką, spichlerz Jana Jakuba Gaya, ujście rzeki Narew do Wisły, rezerwat przyrody „Zakole Zakroczymskie”, rezerwat przyrody Kępa Rakowska, rezerwat przyrody Kępa Antonińska, przystań wodną w Suchodole oraz rezerwat przyrody Wyspy Zakrzewskie. Dolina środkowej Wisły Mazowsza to urokliwe miejsca do uprawiania wodnej turystyki z którą  uczestnicy spływu zmierzyli się podczas dziewięciu godzin wiślanej przygody. Pomimo pochmurnej pogody komandor spływu Bogusław Siudalski wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kępie Polskiej i Nowodworskim Wodnym Pogotowiem Wodnym poprowadzili uczestników spływu na wodnej turystycznej trasie rzeki Wisły.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom spływu kajakowego przeżycia wspaniałej wiślanej przygody.

 

Spływ Kajakowy został zorganizowany w ramach zadania „Spływ Kajakowy KĘPIAK 2018” dofinansowanego przez Powiat Płocki oraz zadania „Turystyka z biegiem Wisły” dofinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 


Spływ Kajakowy KĘPIAK 2018 komentarze opinie

  • gość 2018-07-23 14:31:35

    Z Wyszogrodu jak zwykle nikogo i informacji o tym wydarzeniu wczesniej też żadnych-normalka

  • Gość - niezalogowany 2018-07-24 21:13:18

    Albo się je, albo się pracuje... Pan Paweł je, pracuje i podobno myśli o październikowych wyborach:-) Nie zawracaj gościu gitary.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na e-Wyszogrod.pl